Ekonomika
Nauda

Par braukšanu bez biļetes vilcienā būs jāšķiras no 25 eiro0

Foto: LETA/Zanda Seņkova

No š.g. 1. marta stāsies spēkā jauns līgumsoda apmērs par braukšanu vilcienā bez biļetes. Turpmāk pasažieriem, kuri nevarēs uzrādīt derīgu braukšanas biļeti, tiks piemērota soda nauda 25 eiro apmērā.

Lielākais vairums vilcienu pasažieru ir atbildīgi un atbilstoši noteikumiem vienmēr iegādājas braukšanas biļeti.

2018. gadā par braukšanu bez biļetes vilcienā tika sodīti 666 pasažieri.

Tas, pēc “Pasažieru vilciena” pārstāvju teiktā, nav uzskatāms par lielu rādītāju, ņemot vērā, ka gadā kopumā AS “Pasažieru vilciens” ir pārvadājusi 18,08 miljonus pasažieru.

Līdz šim par braukšanu vilcienā bez derīgas biļetes piemērojamais līgumsods bija 10 eiro elektrovilcienos un 15 eiro dīzeļvilcienos.

Turpmāk līgumsods visos vilcienos būs vienāds, un pasažieriem, kuri nevarēs uzrādīt derīgu braukšanas biļeti, tiks piemērota soda nauda 25 eiro apmērā.

Līgumsoda apmērs palielināts, pamatojoties uz Sabiedriskā transporta padomes lēmumu, kurā, izvērtējot situāciju pasažieru pārvadājumu nozarē, tika rosināts paaugstināt līgumsoda apmēru par atrašanos sabiedriskajā transportlīdzeklī bez derīgas braukšanas biļetes.

Savukārt līgumsods par virsnormas bagāžas vai dzīvnieku neapmaksātu pārvadāšanu vilcienā tāpat kā iepriekš būs 5 eiro.

“Pasažieru vilciens” aicina pasažierus arī turpmāk neaizmirst par vilciena biļetes iegādi.

Saistītie raksti

Vilcienu biļetes ir iespējams iegādāties gan uzņēmuma biļešu kasēs, gan “Pasažieru vilciena” mājaslapā un mobilajā lietotnē.

Uzņēmums ir dibināts 2001. gada 2. novembrī.

Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā. AS “Pasažieru vilciens” ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums.

LA.lv