×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
4. februāris, 2017
Drukāt

Par burkas valkāšanu – 150 eiro sods. Bet kājas sprādzes atļautas! (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Austrijas bundeskanclers Kristiāns Kerns no Austrijas Sociālās partijas (SPÖ) un konservatīvo Tautas partiju (ÖVP) pārstāvošais vicekanclers Reinholds Miterlēners pēc kaismīgām koalīcijas partneru diskusijām vienojās par 2013. – 2018. gada valdības programmas izmaiņām. Jaunajā 36 lappušu garajā dokumentā ar nosaukumu “Austrijai” ietvertos 44 punktus plānots īstenot pusotra gada laikā, lielāko daļu no tiem – līdz šā gada vasarai. Katrā punktā ietverti mērķi, realizēšanas termiņi un provizoriskais finansējums. Kopumā šo politisko jauninājumu īstenošana Austrijai izmaksās aptuveni 5 miljardus eiro, no kuriem 2,8 miljardus plānots sarūpēt, ietaupot līdzekļus citviet.

Burkas aizliedz, kāju sprādzes – ne

Īpaši strīdīgas diskusijas sabiedrībā izraisīja reliģiskās neitralitātes nodrošināšanas prasība publiskās iestādēs, kas saskaņā ar izmaiņām valdības programmā attiecināta ne vien uz islāmu, bet arī uz citām reliģijām, lai gan par tradicionālo krusta lietošanu skolu telpās jo­projām tiek debatēts. Burkas (islāmam raksturīgs visķermeņa apklājs ar izšūtu atvērumu acīm) valkāšana Austrijā vairs nebūs atļauta ne vien sabiedriskās iestādēs, bet arī publiskās vietās kopumā. Aizlieguma pārkāpējām nāksies šķirties no 150 eiro.

Savukārt tieslietu eksperti brīdina par sarežģījumiem terora draudu novēršanas iecerēto pasākumu īstenošanā. Piemēram, par sabiedrībai bīstamiem uzskatītiem džihādistiem, kas atgriezušies no teroristu nometnēm, plānota obligāta ar raidītāju aprīkotas kājas sprādzes nēsāšana. Šādu soli iespējams interpretēt kā “preventīvo apcietinājumu”, kas nav saskaņā ar Austrijas konstitucionālajām un cilvēktiesībām. Kārtību sargājošo iestāžu darbu terorisma novēršanā paredzēts atvieglot, ieviešot telefona apmaksas karšu obligāto reģistrāciju, kā arī paplašināt mobilo datu novērošanas tiesības, tajā skaitā “WhatsApp”, “Skype” un citas interneta lietotnes. Aizliegta tiks arī salafistisku (islāma radikāļu) informatīvo materiālu izplatīšana.

Par vācu valodas nemācīšanos samazinās pabalstus

Bēgļu integrācijas uzlabošanai paredzēts plašāk attīstīt vācu valodas un kultūras vērtību kursu piedāvājumu, par kuru neapmeklēšanu draudēs sociālo pabalstu samazināšana. Imigranti, kuriem bēgļa oficiālais statuss netiks piešķirts, no Austrijas saņems nevis naudu, bet gan cita veida iztikas līdzekļus, turklāt viņiem noteiktā laika periodā valsts jāpamet. Līdz izceļošanas brīdim viņi varēs apmesties īpaši šim nolūkam paredzētos centros, kuros tiks piedāvātas konsultācijas ar mērķi atvieglot atgriešanos dzimtenē. To neizmantošanas gadījumā draudēs naudas vai cietuma sods. Bēgļu krīzes kontroles iespēju uzlabošanai tiks pastiprināta arī robežapsardze.

Miterlēners īpaši uzsver ekonomiskās attīstības veicināšanas pasākumus, tajā skaitā arī augstās progresijas atcelšanu (pieaugot algām, lai kompensētu inflācijas kāpumu, strādājošiem nākas maksāt augstākus nodokļus) diviem zemākajiem nodokļu tarifiem līdz 2019. gadam. Par nodokļu atvieglojumiem vairāk pelnītāju tarifos vēl tiks lemts, savukārt par 50% zemāku lidojuma biļešu nodokli nāksies maksāt visiem ceļot gribētājiem no 2018. gada janvāra.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Austrieši uzdrošinājušies šo lietu sākt kārtot – tikai Latvijā par to klusums – vai pseidoaktivitātes no latvisko partiju puses – pliks biezpiens…

  2. Diskriminācijai ir jābūt OBLIGĀTI!!! Tie kustoņi nav piedalījušies Austrijas nacionālās bagatības radīšanā! Un tātad arī nedrīkst neko no tās saņemt!!!! Nevienu eiro! Ja nestrādā,tad nebūis ēst! Un nevajag ražot kaudzēm bērnus,ja nevar pabarot!!! Viņi visi ir darbaspēks. Tātad visiem ir jāstrādā! Un ātri jāstrādā! Lai varētu kaut ko nopelnīt, jo viņiem drīkst maksāt tikai 1/3 no tā,ko maksā austrietim!

  3. Kājas sprādze nav burka, seju neaizsedz!!!

  4. Par tām burkām galīgi garām.
    Tikai nevarēs atšķirt kuri ir imigranti.
    Problēmas pseido risināšana.

Draugiem Facebook Twitter Google+