Latvijā
Politika

Par cietumu galveno priekšnieci atkārtoti ieceļ Ilonu Spuri1


Valdība atkārtoti par Ieslodzījuma vietas pārvaldes priekšnieci iecel Ilonu Spuri, 17.04.2018.
Valdība atkārtoti par Ieslodzījuma vietas pārvaldes priekšnieci iecel Ilonu Spuri, 17.04.2018.
Foto – LETA/Zane Bitere

Pēc tieslietu ministra Dzintara Rasnača ieteikuma Ministru kabinets šo otrdien, 17.aprīlī, pagarināja Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniecei ģenerālei Ilonai Spurei termiņu Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces amatā līdz 2023. gada 18. jūlijam, tā portālu “La.lv” informēja Lana MauliņaTieslietu ministrijas
Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas Sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Mauliņa.

Kā norāda tieslietu ministrs Rasnačs, Latvijas ieslodzījuma vietu sistēmā Ilonas Spures vadībā ir ieviesti starptautiskajiem standartiem atbilstoši risinājumi – gan infrastruktūras, gan darbinieku un sabiedrības drošības uzlabošanā. Piesaistot Norvēģijas finanšu instrumenta un Eiropas Sociālā fonda līdzekļus, pilnveidotas arī resocializācijas programmas – nodrošinātas jaunas atkarību mazināšanas iespējas ieslodzītajiem, kā arī atbalsta programmas ieslodzīto un bijušo ieslodzīto karjeras plānošanai.

“Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces Ilonas Spures pārziņā ir ļoti atbildīga joma, kurā ir izvirzīti arī svarīgi uzdevumi – turpināt noziegumu recidīva mazināšanai atbilstošas sodu izpildes sistēmas veidošanu, pilnveidot ieslodzīto resocializācijas pasākumus, kā arī paaugstināt tās efektivitāti, reformējot darbinieku atlases un viņu apmācības sistēmu,” atzinis tieslietu ministrs Rasnačs.

Saistītie raksti

Savukārt IeVP priekšniece Spure ambiciozi apņemas turpināt iesākto darbu Tieslietu ministrijas noteiktās kriminālsodu izpildes politikas īstenošanā, pilnveidojot ieslodzīto resocializācijas sistēmu, auditējot esošo resocializācijas līdzekļu efektivitāti un atbilstību atkārtotu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas risku mazināšanai, kā arī veicinot atbalsta sistēmas izveidi sabiedrībā pēc ieslodzītā atbrīvošanas no ieslodzījuma vietas.

Novērtējot Spures ieguldījumu tiesiskas valsts stiprināšanā, 2016. gadā viņa saņēma tieslietu ministra Dzintara Rasnača balvu “Jaunrade tiesiskai Latvijai”. Par priekšzīmīgu dienesta uzdevumu izpildi un labiem darba rezultātiem Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniecei ar Ministru kabineta lēmumu pērn tika piešķirta ģenerāļa dienesta pakāpe.

 

LA.lv