Latvijā
Kriminālziņas

Par cigarešu kontrabandu notiesā tikai divus 16

Foto-LETA

Krimināllietā par cigarešu kontrabandu lielā apmērā organizētā grupā, kurā apsūdzētas astoņas personas, tostarp trīs bijušie Valsts policijas (VP) darbinieki, Rēzeknes tiesa par vainīgiem atzinusi un notiesājusi tikai divus.

Jurijam Dmitrijevam piemērots sods ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un desmit dienām ar mantas konfiskāciju, bet Kasparam Ansveram – uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem ar mantas konfiskāciju. No abiem apsūdzētajiem solidāri par labu Valsts kasei nolemts piedzīt arī 786 526 eiro. Tāpat tiesa sagatavojusi blakuslēmumu par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes pieļautajām kļūdām izmeklēšanas gaitā. Prokurors minētajā lietā visiem apsūdzētajiem bija pieprasījis piemērot reālu brīvības atņemšanu no trim līdz astoņiem gadiem ar mantas konfiskāciju.

Kā aģentūra LETA iepriekš uzzināja VID Sabiedrisko attiecību nodaļā, kontrabandu lielā apmērā organizētā grupā izdevās apturēt 2013. gada jūnijā Latgalē. Kriminālprocesā tika izņemti 6,9 miljoni cigarešu “Premjer”, tādējādi novēršot kaitējumu valsts budžetam aptuveni 722 400 latu (1 027 882 eiro) apmērā. Piecas personas sākotnēji tika apcietinātas, bet vēl četrām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieki, veicot ilgstošas operatīvās darbības un pārbaudot operatīvo informāciju par cigarešu kontrabandas regulāru organizēšanu, 2013. gada 11. jūnijā veica kādai Latvijā reģistrētai komercsabiedrībai piederošas teritorijas pārbaudi Varakļānos. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka teritorijā notiek valstī nelegāli ievestu cigarešu “Premjer” pārkraušana no automašīnas DAF uz citu transportlīdzekli.

Minētās cigaretes Latvijā tika ievestas no Baltkrievijas caur Pāternieku muitas kontroles punktu. Pārbaudes rezultātā tika pārtraukta 6 880 000 kontrabandas ceļā ievestu cigarešu “Premjer” ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām pārkraušana un tālāka realizācija, tādējādi novēršot kaitējumu valsts budžetam aptuveni 722 400 latu apmērā.

LA.lv