×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. februāris, 2016
Drukāt

Par cilvēka nolaupīšanu uz apsūdzēto sola nonākuši divi varmākas

Foto LETAFoto LETA

Šā gada 19.februārī Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēti divi vīrieši par personu grupā veiktu prettiesisku darbību, atņemot kādam vīrietim iespēju brīvi noteikt savu atrašanās vietu (nelikumīga brīvības atņemšana), kad viņš pēc apsūdzēto aicinājuma bija iekāpis viņu automašīnā, informēja prokuratūras pārstāve Kristīne Sutugina.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai pērnā gada 13.novembrī abas apsūdzētās personas tīši, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, atrodoties transportlīdzeklī, ar mērķi izdarīt laupīšanu, svešas mantas iegūšanas nolūkā, mantkārīgu tieksmju vadīti, piedraudēja ar fiziska spēka pielietošanu pret kādu vīrieti, kuru viens no apsūdzētajiem vīriešiem, pirms tam bija uzaicinājis satikties.

Minētajam transportlīdzeklim, uzsākot kustību, viens no apsūdzētajiem no transportlīdzekļa kravas nodalījuma iekāpa tā salonā un, piedraudot ar vardarbību, liedza viņam iespēju brīvi noteikt savu atrašanās vietu.

Brauciena laikā, cietušajam agresīvā veidā tika piedraudēts ar vardarbības pielietošanu, pēc kā no viņa tika nolaupīta nauda. Transportlīdzeklim, atrodoties kādā stāvvietā Rīgā, apsūdzētie kopīgi nolaupīja cietušajam vīrietim arī piederošo mobilo telefonu.

Ar abu apsūdzēto noziedzīgajām darbībām cietušajam tika nodarīts materiāls zaudējums 255 eiro apmērā.

Abi apsūdzētie vīrieši saukti pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas un Krimināllikuma 152. panta otrās daļas.

Krimināllieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+