×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Par cīnīšanos Kadafi pusē notiesā ukraiņus, baltkrievus un krievus

libija2

Lībijas militārā tiesa piespriedusi bargus sodus 19 ukraiņiem, trim Baltkrievijas pilsoņiem un diviem krieviem, kuri tika apsūdzēti par cīnīšanos kādreizējā Lībijas diktatora Muamara Kadafi pusē.

Vienam no krieviem piespriests mūža ieslodzījums, bet pārējie notiesāti uz desmit gadiem smagā darbā. Visi 24 notiesātie noliedza, ka būtu vainīgi viņiem izvirzītajās apsūdzībās un apgalvoja, ka ieradušies Lībijā, lai strādātu naftas sektorā. Viņi apsūdzēti par zeme-gaiss raķešu palaišanas iekārtu sagatavošanu, lai uzbruktu NATO kara lidmašīnām pagājušā gada Lībijas konflikta laikā.

Notiesātie arī atbalstījuši Kadafi režīma uzbrukumus civiliedzīvotājiem, tiesas procesam sākoties, aprīlī paziņoja kāda informēta Lībijas militārpersona. Militārpersona norādīja, ka saskaņā ar sākotnējās izmeklēšanas rezultātiem viņi ieradušies Lībijā bez savas valsts ziņas vai atbalsta. Tiesas spriedumu pirmdien klātienē noklausījās arī Ukrainas un Baltkrievijas vēstnieki, kuri paziņoja, ka notiesātie spriedumu pārsūdzēs.

Ukrainas Ārlietu ministrija 11. aprīlī paziņoja, ka tic savu pilsoņu nevainībai un cīnīsies par viņu atbrīvošanu. Ukrainai bija ciešas ekonomiskās attiecības ar Kadafi režīmu un pērnā gada februārī, kad valsti satricināja nemieri, Lībijā atradās aptuveni 1500 Ukrainas pilsoņu, liecina oficiālie dati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+