×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

Par “Citadeli” varot samaksāt tikai 65-70 miljonus eiro (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Kinoteātra "Kino Citadele" izkārtne.

Par bankas “Citadele” akcijām investors varētu samaksāt tikai 65 līdz 70 miljonus eiro, šovakar ziņo televīzijas kanālu ziņu raidījumi.

Valdība ir akceptējusi ASV fonda “Ripplewood Holdings” izteikto bankas iegādes piedāvājumu, saskaņā ar kuru pēc darījuma 25% bankas akciju iegūs “Ripplewood Holdings”, 50% tiks patlaban nenosauktiem investoriem, bet 25% “Citadeles” kapitāldaļu paliks Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas īpašumā.

Latvijas Televīzija vēstīja, ka investors esot piedāvājis iegādāties banku par 92 miljoniem eiro, tomēr tos varētu maksāt ilgākā laika posmā un reālā summa varētu būt krietni mazāka. Turklāt pircējs ņems vērā arī bankas likviditāti, taču bankā varētu būt 45 miljonu eiro nelikvidāte. Tādējādi investors par banku varētu samaksāt no 65 līdz 70 miljoniem eiro.

Savukārt LNT ziņas šovakar pieļāva, ka valdības izraudzīto “Citadeles” investoru kopējā piedāvātā darījuma cena varētu būt 102 miljoni eiro, kas gan nesedz bankas pamatkapitālā ieguldīto. Tomēr samaksu par darījumu plānots veikt daļās, pēdējo maksājumu aptuveni 37 miljonu eiro apmērā veicot, ja neatklājas kādi zaudējumi bankas darbā.

Neesot gan izslēgts, ka patlaban vēl turpinās kaulēšanās par cenu. Finanšu konsultanta “Superia” partneris Mārtiņš Krūtainis raidījumam atzina: ja par banku tiešām piedāvāti 65 miljoni eiro, tad no darījuma vajag atteikties, lai bankas pārdošanas procesu pārņem Eiropas Komisija.

LNT ziņu raidījums stāstīja, ka lielāku summu – 130 miljonus eiro – par banku esot piedāvājis cits pretendents uz bankas akciju iegādi, “SPI Group” īpašnieks Jurijs Šeflers, kuram pastarpināti pieder arī AS “Latvijas Balzams”. Šeflers par banku esot piedāvājis 130 miljonus eiro, no kuriem 105 miljoni eiro tiktu maksāti uzreiz, bet 25 miljoni eiro gadījumā, ja bankā neatklātos kādi zaudējumi.

Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma” iepriekš ziņoja, ka bankas ”Citadele” potenciālais pircējs “Ripplewood Holdings” par bankas iegādi vēlas maksāt uz pusi mazāku summu, nekā to piedāvā valdība, proti, valdība esot piedāvājusi banku pārdot par 113 miljoniem eiro, bet fonds izteicis vēlmi banku iegādāties par 63 miljoniem. Tomēr premjerministre Laimdota Straujuma (V) iepriekš norādīja, ka šī publiski izskanējusī bankas “Citadele” pārdošanas summa neatbilst patiesībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. To banku te stejdzigi perk uz papiriem kads cilveks kam gandriiz 90 gadi un kam jau vienalg ko uz vinja vardu ierakstis..Caur to banku atmazgaja te muusu politiki savas naudas ,ko zog no tautas ,un ko tagad stejdziga karta griib izniemt no ta banka,lai tos bankas kontus ar naudam kads no jaunas valdiibas neapcietinaja .Kriminala varda to var nosaukt ;valdiibas OBSCAK.

  2. Straujumu jaliek cietuma par Valsts apzagsanu, ja ta ir taisniba

  3. Neviens vēl nav pateicis kāpēc Vienotībai ir tāda steiga pārdot “Citadeli” vēlēšanu priekšvakarā. Un kāpēc tāda slepenība? Te kautkas ož.

Draugiem Facebook Twitter Google+