Mobilā versija
+2.7°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
16. jūnijs, 2013
Drukāt

Par CSN pārkāpumiem soda naudās piemēroti jau 2 148 385 lati

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad piecos mēnešos par satiksmes noteikumu pārkāpumiem Valsts policija soda naudās piemērojusi kopumā 2 148 385 latus, bet no tiem iekasējusi 1 005 133 latus, liecina Valsts policijas apkopotā informācija. Pērn šādā pašā laika posmā soda naudās piemērots 1 792 341 lats.

Privātā komersanta fotoradari pārkāpumus vairs nefiksē no pagājušā gada decembra, taču uz ceļiem joprojām darbojas Valsts policijas rīcībā esošie fotoradari. Kopš 2008.gada par to fiksētajiem pārkāpumiem vadītājiem uzlikti naudas sodi 1 522 120 latu apmērā, no kuriem iekasēti 1 328 660 lati.

Jau ziņots, ka pērn pirmajos piecos mēnešos par ātruma pārsniegšanu ceļu policijas inspektori noformējuši 23 184 protokolus, savukārt šogad tādā pašā laika posmā noformēti 36 683 protokoli. Šī statistika gan attiecas tikai uz ceļu policijas inspektoru noformētajiem protokoliem, nevis fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem.

2011.gada pirmajos piecos mēnešos inspektori par ātruma pārsniegšanu noformēja 33 582 protokolus. Policija gan atgādina, ka privātā komersanta fotoradari sāka darboties tikai 2011.gada nogalē.

Valsts policijā iepriekš paskaidroja, ka pērn piecos mēnešos, kad darbojās privātā komersanta fotoradari, daļa policijas resursu tika novirzīti citu pienākumu veikšanai. Savukārt šogad privātā partnera fotoradaru uz ceļiem nav un policisti kopš to darbības beigām, strādājot pastiprinātā režīmā, uzrauga ātruma ievērošanu. “Tāpēc šogad arī sastādīto protokolu ir vairāk nekā 2012. gadā, kad lielu daļu policijas inspektoru darbu ātruma uzraudzības jomā paveica radari,” uzsvēra policijas pārstāve Lita Juberte.

Patlaban ātruma pārkāpēji tiek ķerti ar rokas radariem un automašīnās iebūvētajām mērierīcēm. Joprojām tiek izmantoti arī 2008.gadā iegādātie četri Valsts policijas fotoradari. Kamēr atbildīgās institūcijas vēl nodarbojas ar jaunā fotoradaru projekta saskaņošanu un ieviešanu, Valsts policija ātruma mērierīču arsenālu nākotnē papildinās ar automašīnās ierīkotajām mērierīcēm.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+