Dabā
Zaļā dzīvošana

Par dabu nospļauties? Praulienas pagastā izveidota nelegāla bīstamo atkritumu izgāztuve 16

Foto – www.skaties.lv

Kādā klusā un nomaļā vietā pavisam netālu no Madonas – Praulienas pagastā – paveras skats, kas liekus komentārus neprasa. Tur atrodama milzu kārtridžu izgāztuve, kas nozīmē nopietnu kaitējumu dabai.

Brangajā kaudzē atrodas vairāku modeļu, izmēra un nolietojuma kārtridži. Par to liecina rūsa, kura pārklājusi lielu daļu atkritumu. Mazliet tālāk izveidotas mazākas čupas ar cita veida datortehniku. Bez Tabu uz notikuma vietu aicina Madonas vides aizstāvjus.

Madonas reģionālās vides pārvaldes kontroles daļas vadītājs Jānis Lūkins ar nožēlu atzīst, ka pārvalde nav saņēmusi nevienu trauksmes zvanu par esošo situāciju.

Vides pārvaldes pārstāvis Jānis Lūkins ir pārliecināts, ka tik milzīgos daudzumos kārtridžus privātas personas nesavāc.

“To savāc veikali vai citas iestādes. Tomēr nekādā gadījumā nedrīkst būt tā, ka šādā veidā atkritumi tiek apsaimniekoti. Tas ir kaut kāds ārprāts!”

Saistītie raksti

Laikraksts “Stars” tiek izdots gan internetā, gan drukātā veidā. Taču laikraksta redaktore stāsta, ka tas tiekot drukāts tipogrāfijā un laikraksta redakcijā neesot nekādas brangās datortehnikas.

Policija ir lūgusi Baibai Miglonei pašas spēkiem likvidēt atkritumus. Sieviete arī ir apņēmusies to darīt, taču cer uz likumsargu palīdzību, lai tiktu noskaidrots vainīgais.
Būtiski, ka kārtridži ir klasificējami kā bīstamie atkritumi, kuri vidē nav pieļaujami. Tāpēc Latvijā atrodas trīs bīstamo atkritumu nodošanas punkti, kur bez maksas iespējams tos nodot.

LA.lv