×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. novembris, 2017
Drukāt

Par dabu nospļauties? Praulienas pagastā izveidota nelegāla bīstamo atkritumu izgāztuve (7)

Foto - www.skaties.lvFoto - www.skaties.lv

Kādā klusā un nomaļā vietā pavisam netālu no Madonas – Praulienas pagastā – paveras skats, kas liekus komentārus neprasa. Tur atrodama milzu kārtridžu izgāztuve, kas nozīmē nopietnu kaitējumu dabai.

Brangajā kaudzē atrodas vairāku modeļu, izmēra un nolietojuma kārtridži. Par to liecina rūsa, kura pārklājusi lielu daļu atkritumu. Mazliet tālāk izveidotas mazākas čupas ar cita veida datortehniku. Bez Tabu uz notikuma vietu aicina Madonas vides aizstāvjus.

Madonas reģionālās vides pārvaldes kontroles daļas vadītājs Jānis Lūkins ar nožēlu atzīst, ka pārvalde nav saņēmusi nevienu trauksmes zvanu par esošo situāciju.

Vides pārvaldes pārstāvis Jānis Lūkins ir pārliecināts, ka tik milzīgos daudzumos kārtridžus privātas personas nesavāc.

“To savāc veikali vai citas iestādes. Tomēr nekādā gadījumā nedrīkst būt tā, ka šādā veidā atkritumi tiek apsaimniekoti. Tas ir kaut kāds ārprāts!”

Laikraksts “Stars” tiek izdots gan internetā, gan drukātā veidā. Taču laikraksta redaktore stāsta, ka tas tiekot drukāts tipogrāfijā un laikraksta redakcijā neesot nekādas brangās datortehnikas.

Policija ir lūgusi Baibai Miglonei pašas spēkiem likvidēt atkritumus. Sieviete arī ir apņēmusies to darīt, taču cer uz likumsargu palīdzību, lai tiktu noskaidrots vainīgais.
Būtiski, ka kārtridži ir klasificējami kā bīstamie atkritumi, kuri vidē nav pieļaujami. Tāpēc Latvijā atrodas trīs bīstamo atkritumu nodošanas punkti, kur bez maksas iespējams tos nodot.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Bravo ZZS ar visu savu zaļināto ilggadējo ministru! Klausieties mūsu vārdos, ka Latvija ir zaļa valsts, bet neskatieties mūsu darbos, ka Latvija ir lielākā atkritumu bedre Eiropā. Paciešaties, kad nocirtīs lielā alkatībā visas kāpas, tad ceļojošās kāpu smiltis apklās visu, kas vēl būs palicis.Neticiet, ieklausieties ko saka biedrs ZM ministrs un viņš zin ko runā!

  2. MADONA tira un madoniesi tirigi.Kur tads susliks gadijies madona,drosi ,ka tas ir iebraucejs no galvaspilsetas RIGAS.RIGA SITOS CUKAS SAK APKAROT,MEKLE VIETU KAUTKUR NOMALAJOS RAJONOS.MADONIESI,nokeriet to kropli un izgrieziet kajas,lai nakosreiz MADONAI met likumu.

  3. Ja majas,bernudarzos,skolas un augstskolas,ka ari valstisko valstu vaditaji un mediji pa visu zemeslodi macis un skaidros,ka mes pa prieksu esam cilveki,tikai pec tam kada tautiba un pa prieksu esam musu planetas pilsoni un tikai pec tam attiecigo valstu teritoriju pilsoni,kas ir vajadzigs tikai ekonomikas un socialo vajadzibu un palidzibu zlidzinasana starp cilvekiem un un ka musu planeta zeme ir pa prieksu musu majas un ka dzivokli un dzivojamas majas pec tam tik ir musu katra majas,kur paglabties no atmosferas stavokliem ,tad ar laiku cilvekiem smadzenes naks saprasana,ka kopejo-tatad ari savu maju piemeslot un postit nedrikst.Citadi ir bezcerigi kaut kadu tiribu un sakartotibu uz musu planetas panakt-ari teLatvijas teritorija ne.

  4. Ja tā sauktie likumsargi nespēj tik vienkāršā lietā 2-3dienu laikā noskaidrot vainīgos, tad nafig viņi vispār vajadzīgi?

  5. Ja vainīgais nav , tad to atkal būs paveikuši citplanētieši .

  6. kas ir Miglone? kāpēc viņai lika savākt atkritumus?

  7. Latvija, pateicoties VARAM nespējai kontrolēt situāciju, tiek pāŗvērsta par atkritumu izgāztuvi.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22.1
Alūksne +20.5
Daugavpils +21
Saldus +18
Liepāja +18.0
Jelgava +19
Ventspils +18.0
Limbaži +20
Madona +20
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+