×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

Par darba meklētāju apkrāšanu aiztur agrāk sodītus ļaundarus

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Valsts policijas (VP) Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki aizturējuši agrāk sodītu ļaundaru grupējumu, kas piedāvāja darbu ārzemēs un apmānīja 12 darba meklētājus, liecina VP informācija.

Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki par krāpšanu grupā aizturēja sešas personas, kuras laika posmā no 2013. gada marta līdz šā gada janvārim telefoniski piedāvāja darba meklētājiem darbu Norvēģijā. Personu grupā darbojās divi nozieguma shēmas organizētāji, bet pārējie izpildīja viņu norādes.

Krāpnieku grupa mēģināja uzrunāt dažāda vecuma darba meklētājus, bet uz viņu āķa visvieglāk uzķērās divdesmitgadnieki. Aizturētās personas, izmantojot darba meklētāju uzticēšanos, kopā izmānīja aptuveni 4500 eiro. Iegūto naudu grupa sadalīja, lielāko daļu nododot shēmas organizatoriem.

“Krāpnieki lika jauniešiem sagatavot aptuveni 400 eiro biļetēm un dokumentu noformēšanai. Viņi pat ieteica tiem, kas pīpē, iepirkt cigaretes, jo Norvēģijā tās esot dārgas,” norāda Rīgas Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Par krāpšanu policija aizturēja piecus agrāk sodītus vīriešus, kā arī vienu agrāk sodītu sievieti. Divas aizturētās personas atrodas cietumā, bet pārējiem piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kas ir saskārušies ar līdzīgu shēmu par darba piedāvājumu Norvēģijā un ir cietuši no minētajiem krāpniekiem, zvanot pa tālruņa numuriem: 67208313, 67208062 vai 110.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+