×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Kāpēc mums būtu jāpacieš melošana un trollēšana (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Krievijas Ārlietu ministrija sūdzējusi Baltijas valstis par “represīviem paņēmieniem” pret Krievijas telekanāliem, kas esot “būtiski pilnvērtīgas dzīves elementi tūkstošiem krievvalodīgo iedzīvotāju”. Lavrova dienestniekiem derētu zināt, ka jebkur pasaulē cīnās pret epidēmijām, un kāpēc gan nebūtu jāaizšķērso cilvēkus indējošas, melīgas propagandas plūsma, kura ir jau infekcijas sērgas mērogā un skar tūkstošus. Pie tā trokšņa līmeņa, ar kādu Kremlim klausīgās TV stacijas piesārņo informatīvo lauku, vajadzēja iedegt sarkano semafora gaismu, uzstādīt pretgaisa aizsardzības sistēmas, aizvilkt ēteru ar dzeloņstiep­lēm, kurpretim apsūdzētās valdības no pastāvīgās koncentrētās miglas pūšanas norobežojušās tik vien kā ar marles aizkariņiem. Tādas tās “represijas un bloķēšana” – Latvijā lasi un skaties krieviski, ko gribi.

Patiesais krievu ārlietnieku satraukums drīzāk saistīts ar to, ka Maskavas propagandas ieroči vairs nav tik visspēcīgi un kļūst aizvien neasāki, neiedarbīgāki. Krievu sinepes vairs nav tik stipras. Pamazām atšifrē un dara zināmas sabiedrībai ideloģiskās frontes karotāju metodes, ar kurām tie karstā ūdenī vanno, sviedrē un applaucē krievvalodīgo skatītāju. NTV žurnālists Konstantīns Goldencvaigs, atlaists par atklātību, stāsta par notikumu atspoguļošanu ziņās. Ja notiek Ukrainas prezidenta vizīte Berlīnē, tad korespondentam Porošenko ir jāizvārta dubļos, bet Merkele jāpasludina par ASV marioneti. Zombēšanas spēles noteikumi žurnālistiem ir zināmi. Biļinu stāstīšanu pieņemot, uzcelts žodziņš, kam nedrīkst kāpt pāri – žurnālisti to pazīst kā pašcenzūru. Bet tad pat īsākā pavadā turētam, pie sijātām ziņām ieradinātam skatītājam piezogas šaubas. Kā var būt tik vienpusīga viedokļu uzklausīšana? Latvijā krievu TV ekrāniem piekaltie ļautiņi visi taču arī nav ar aklību sisti un apdullināti. Kādā brīdī pajautās – kāpēc Maskavas studijās ielūdz tikai impēriski visreakcionārāk noskaņotos Ždanoku un kabatas latvieti Graudiņu, ja viņi pārstāv mizerabla skaita iedzīvotāju domas? Žurnālistikas profesionālim ir skaidrs, kas ir tas, ko rāda no Krievijas. Ja ne gluži meli, tad ar iesistu roku veidoti safabricējumi. Un arī paviršam dīvānā sēdētājam rodas apjausma, kā vārās patvāris smadzeņu skalošanai un cik gigantisks apvārdošanas blefs ir Krievijas televīziju ziņu izlaidumos. Ir jau papētīts, kādā manipulēšanas un montāžas tehnikā taisa “jaunumus”. No pazemes izpaustas vēstis par troļļu fabrikām kā instrumentiem prātu samaitāšanai. Arī “LA” portālā tiek iesūtīti taustiņu klabinātāji troļļi, kuriem uzdots ar nicinošiem komentāriem nosist latvisko pašapziņu. ­Oioioi, tā jau ir propagandas zinātne un alķīmija, ar ko nodarbojas pirmklasīgi “spečuki”, informatīvā kara vojevodas ar mērķi uzturēt un apkalpot Putinu un viņa politiku, bet medijus turēt kaklasiksnā. Ukrainā šai kampaņā saskata nacionālā naida sīvu kurināšanu līdz aizsmakumam. Pret Latviju ar putām uz lūpām strādā, lai radītu mucā augušus, pa spundi barotus neintegrējamus vēlētājus, kas atbalstītu vietējās Kremļa filiāles partijas. Pārējos, kas nepiekrīt Krievijas pasaules uzskatam, var torpedēt ar pasakām, kā galvu paceļ fašisms, par pūstošo vērtību Eiropu un Amerikas imperiālismu. To var skatīties kā aizraujošu laika kavēkli – kā strādā fantāzija, kādu jaunu realitāti propagandisti vēl pratīs uzburt no zila gaisa utopijām, taču ar laiku sāk džinkstēt ausīs un apnikt.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Ну надо же, что ж такое происходит то. Вот работка у модераторов цензоров. Праздник же, надо пиво пить, а они работают, бдят, комментарии неугодные удаляют. Жалко вас ребята, честное слово.

 2. Reizēm paskatos,kā maskavieši ataino notikumus. Zosāda uzmetas no tās zombētās”pārliecības”TV, tomēr esmu pārliecināta, ka tautu ar tādām ziņām nevar apmānīt. atliek vienīgi iemidzināt ar sirdi plosošiem seriāliem dienas garumā. Galvenais, lai nav laika domāt…
  Paldies, Egil!

 3. … jauna kara metodes uzbrukuma situacija: pielietota ‘maiga agresija’ , elektroniska un hibridkara aktualajas versijas .. !

 4. … kapec mums japacies…: tamdel, ka vecai nomenaklaturai vel ir jakalpo … un ta tamdel nespej pienemt ka kriminallikumu parkapumu to darbibu ar ko musu valsts un tautas ienaidnieki megina uzmest LR Satversmi un Saeima pienemtos likumus un noteikumus par Okupaciju, naidu celsanu un tadejadi izraisitam sekam …

  … Si valdiba ir nespejiga … bez vadibas no VP, kam ir jaizsludina arkartejais stavoklis sakara ar valsts drosibas jautajumu – jauna kara metodes uzbrukuma n

 5. Līcītis no laika gala bijis valdības propagandas taure….

 6. Egila Līcīša tekstā nav nekā konkrēta. Tāda veida retoriku esmu atklausījies komjauniešu sapulcēs, kad, piemēram, komjaunieši kritizēja Andreju Saharovu un Aleksandru Solžeņicinu – emocionāla, bet tukša retorika.
  Man patiešām gribētos no kāda dzirdēt kaut ko konkrētu, Krievijas politiku atmaskojošu. Tā vietā mani katru dienu baro ar propagandu, tipa “virs Baltijas jūras manītas Krievijas lidmašīnas” . Nu, jo biežāk tās lidod uz Kaļiņina vārdā pārdēvēto Kēnigsbergu, jo biežāk jūs tās manīsiet…

 7. jā es ar nesaprotu Atbildēt

  kāpec man jāpacieš rietumu propogandas melu troļļu darbiba? pie tam primitīva. sākuši jau melot absaluti klaji ignorejot faktus loģiku…. domā ka visiem tikpat slikti ar izglitibu kā viņiem

  • Rietumos nav trolju, jo par komentaariem, kas kait latvieshiem un Latvijas valdiibai netiek maksaats. Par kaitiigu melu izplatiishanu maksaa Peterpilii!

 8. Grafist, rekur par tevi rakstīts!

  • Ах ты, боже мой, какая высокая оценка моих усилий. Горжусь, пучеглазый телевичок и меня сосчитал, здорово. Вот только не надо автору делать из себя ангела с белыми крылашками. Автор такой же журнаГлист как и все остальные, точно такой же боец пропагандисткой войны, и использующий точно такие же методы! Автор, посмотите ка в зеркало, вы сами троль.

   • Laikam līdz galam nezini, ko tieši interneta kultūrā parasti sauc par troļļiem, bet nu prieks, ka vismaz pašam prieks! :))

 9. Aiz manis stāv zvaigznes. Ko tu man padarīsi?! /J. Rainis/
  Stiprinies, Līcīt!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Eiroparlamentārieša krēslu uzreiz neatstās

Nacionālās apvienības valde izlēmusi 13. Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli. Viņš esot gatavs nolikt EP deputāta mandātu, ja pēc 13. Saeimas vēlēšanām Nacionālajai apvienībai uzticēs veidot valdību, pausts politiskā spēka paziņojumā.

Jāatgādina, ka pirms mēneša “Vienotība” un reģionālās sadarbības partijas par jaunveidojamās apvienības premjera amata kandidātu vienojās izvirzīt Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Viņš pats gan nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, taču toreiz uzsvēra, ka ir gatavs vadīt Latvijas valdību, bet pagaidām turpināšot darbu EP.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+