×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Par Dāvim ziedoto naudu trim mazuļiem veiktas sarežģītas sirds operācijas (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Deviņgadīgais pacients Dāvis un Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle Zane Straume piedalās preses konferencē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kurā tiek sniegta informācija par ārstniecību Filadelfijas Bērnu slimnīcā.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā viesojies profesors Deivids Andersons no Evelīnas bērnu slimnīcas Londonā, lai sadarbībā ar Latvijas kolēģiem veiktu sarežģītas sirds operācijas trīs mazajiem pacientiem, aģentūru BNS informēja slimnīcā un Bērnu slimnīcas fondā.

Profesora ceļu un naktsmītni 1692 eiro kopsummā sedza Bērnu slimnīcas fonds no līdzekļiem, kas atlikuši no ziedojuma summas Dāvja ārstēšanai ASV.

Profesors Andersons ir nākamais Lielbritānijas bērnu kardioķirurgu asociācijas prezidents. Latvijas bērnu kardioķirurgiem ir izveidojusies cieša sadarbība ar Andersonu jau vairāk kā 10 gadu garumā. Pie viņa Londonā vairākkārtīgi ir mācījušies Latvijas bērnu sirds ķirurgi Valts Ozoliņš un Lauris Šmits. Profesors viesojas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pie bērnu kardioķirurgiem jau trešo reizi. Vizītes mērķis bija palīdzēt apgūt un veikt ļoti augstas sarežģītības sirds operācijas Latvijas bērniem.

Bērnu slimnīcas Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas sirds ķirurgs Valts Ozoliņš pastāstīja, ka šoreiz tika veikta plaušu artērijas vārstuļa autotransplantācija aortālā vārstuļa pozīcijā jeb Rosa operācija iedzimtas aortas stenozes gadījumā, aortāla vārstuļa viru plastika bērnam pēc pārslimota bakteriāla endokardīta un arteriālās pārslēgšanas operācija jaundzimušajam ar iedzimtu maģistrālo asinsvadu transpozīciju.

Palīdzība tika sniegta trīs pacientiem – trīs nedēļas, četrus un astoņus gadus veciem bērniem. Visi bērni pēc operācijas ir atveseļojušies.

“Šī bija unikāla iespēja papildināt zināšanas Latvijas bērnu kardioķirurgiem, Latvijas bērniem tika veiktas sarežģītas sirds operācijas. Latvijas veselības budžetā tika ietaupīti aptuveni 80 tūkstoši eiro, kas būtu jāsamaksā, ja bērnus operētu ārzemēs,” uzsver ārsts.

Andersons operācijas veica sava atvaļinājuma laikā un bez atlīdzības. Transporta un dzīvošanas izdevumus sedza Bērnu slimnīcas fonds.

Bērnu ķirurģijas klīnikā gada laikā tiek veiktas aptuveni 5500 operācijas.

Jau ziņots, ka Dāvis bija pirmais pacients, kuram bija nepieciešama ārstēšana ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas, un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas bija tik augstas. Naudu saziedoja sabiedrība un daļu piešķīra valsts. Operācija ASV bija veiksmīga un Dāvis atveseļojas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Prieks, ka ir palīdzēts vēl kādiem bērniem. Prieks par Dāvi. Un vēl lielāks gandarījums, ka sabiedrība tiek par to korektā veidā informēta. Gadījums ar plašo kampaņu naudas vākšanai dr. Rozentālam, kuram kā izrādījās nekāda aknu pārstādīšana nemaz nebija nepieciešama radīja sabiedrības izmuļķošanas sajūtu. Cilvēki tiešām atsaucās no sirds un labāko jūtu vadīti

  2. Pēc tā kas ir noticis un forma kāda tika organizeta Dāvja naudas vākšanas akcija, es neticu arī sodienas teiktajam, jo to nevar pārbaudīt. Vienigais ko apliecinās paši mediķi. Tāpat es apšaubu visu to naudas vācēju fonu darbību. PAr Dāvja akciju jau teicu, bet turpinājuma ārsta Rozentāla naudas iekasēšana ap 100 tūkstosiem, aknu pārstādīšanai TArtu, bet izrādās ka tas viss bija blehs. Cilvēki netērējiet alkatīgo fondu darboņiem savu pēdējos naudas līdzekļus, jo visu fondu vadoņi nav aklāti publiskojuši cik vini paši ieņem no šiem ziedojumiem. Tās algas grozās ap 5000 eiro, ja ne vairāk. Es vairs nepiedalās šajās neskaidrajās akcijās, no kurā netiek maksāti nodokļi valstij.

Draugiem Facebook Twitter Google+