×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Par “Delnas” direktoru aprīlī kļūs valsts pārvaldes darbinieks Jānis Volberts

delna-logo

Par jauno “Sabiedrības par atklātību – Delna” direktoru aprīlī kļūs valsts pārvaldes darbinieks Jānis Volberts, aģentūra BNS uzzināja organizācijā.

Jaunais “Delnas” direktors, Volberts, amatu pārņems no līdzšinējā direktoru pienākumu izpildītāja Gundara Jankova 2016.gada 4.aprīlī, bet direktora vietniece, Liene Gātere savus pienākumus sāks 2016.gada 2.maijā. Jankovs ir veicis “Delnas” direktora pienākumus kopš 2013.gada augusta un viņš pēc paša vēlēšanās, turpinās darbu “Delnas” jurista amatā.

Volbertam ir deviņu gadu pieredze valsts pārvaldē, strādājot Ekonomikas ministrijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā un Datu valsts inspekcijā, kā arī vairāku gadu pieredze starptautiskās auditorkompānijās, strādājot ar nodokļu un juridiskiem jautājumiem. Volberts ir ieguvis Maģistra grādu Rīgas Juridiskajā augstskolā.

Savukārt Gāterei ir piecu gadu pieredze nevalstiskajā sektorā kā projektu vadītājai biedrībā Resursu centrs sievietēm “Marta”. Sākot ar 2013.gadu Gātere organizējusi diskusiju pasākumu “PolitiCafe”. Savukārt 2011.gadā viņā piedalījās “Delnas” pretkorupcijas un pētnieciskās žurnālistikas projektos. Viņa beigusi Latvijas Universitāti ar Maģistra grādu politikas zinātnē.

“Delnas” direktora Volberta pienākumi būs vadīt un paplašināt “Delnas” komandu. Direktors būs atbildīgs par esošo “Delnas” starptautiska un nacionāla mēroga projektu sekmīgu īstenošanu un jaunu projektu iniciēšanu. Direktora vietniece Gātere būs iesaistīta “Delnas” projektos, bet viens no viņas galvenajiem pienākumiem būs uzturēt labu “Delnas” komunikāciju ar biedriem, atbalstītājiem, ziņu medijiem, sabiedrību un “Transparency International” centru Berlīnē.

Aizvadītā gada beigās “Delnas” komandu veidoja trīs darbinieki – Jankovs, Jānis Veide un Ieva Strazdiņa, bet no 2016.gada 2.maija to veidos pieci darbinieki.

“Delnas” būtiskākie šī brīža projekti ir Trauksmes cēlēju likuma izstrādāšana un Valsts varas sagrābšanas pazīmju konstatēšanā Saeimas likumdošanas procesos. Tāpat “Delna” savā redzes lokā saglabāt Saeimā šā gada 10.martā pieņemto KNAB likuma grozījumu piemērošanu, KNAB vadības darbību, jaunā KNAB likuma izveidošanu un nākamā KNAB priekšnieka atlasi.

Plašāk par iesāktajām un plānotajām aktivitātēm “Delna” informēs preses konferencē ar paplašināto komandu, kas notiks 11.aprīlī, plkst. 11:00 “Delnas” birojā Rīgā, Citadeles ielā 8.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+