Latvijā
Politika

“Par” deputāti varētu pamest “Vienotības” frakciju8


12.Saeimas deputāts Ints Dālderis
12.Saeimas deputāts Ints Dālderis
Foto – LETA

Politiskā partija “Kustība Par” esot noslēgusi sarunas ar citām partijām par kopīgu startu rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās un pirmdien pēc valdes sēdes paziņos par pieņemto lēmumu.

Janvāra beigās kustība izplatīja aicinājumu politiskajiem spēkiem “Progresīvie”, “Latvijas attīstībai”, “Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija un “Izaugsme” par kopīgu startu rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Šīs sarunas jau esot noslēgušās un jaunnedēļ “Par” pārstāvji sola iepazīstināt ar to rezultātu.

Pēc “LA” rīcībā esošās informācijas kustības potenciālo sadarbības partneru lokā nav “Vienotības”, lai gan četri “Par” pārstāvji saskaņā ar neformālu vienošanos ietilpst “Vienotības” Saeimas frakcijā. Ja gala lēmums paredzēs sadarboties ar citām partijām, tad viņi, visticamāk, “Vienotības” frakciju pametīs.

“Šis jautājums patiešām jāskata kompleksi. Ja mēs priekšvēlēšanu periodā sadarbojamies ar citiem politiskajiem spēkiem, tad nebūtu loģiski, ka mūsu pārstāvji parlamentā turpinās darboties “Vienotības” sastāvā,” teica kustības vadītājs Daniels Pavļuts.

Līdzīgu viedokli pauda arī Saeimas deputāts Ints Dālderis: “Mēs turpinājām strādāt “Vienotības” frakcijā ne tikai tādēļ, ka no tās tikām ievēlēti šajā Saeimā, bet arī tādēļ, lai uzturētu saikni kopīgai sadarbībai nākotnē. Ja gala lēmums būs sadarboties ar citām partijām, tad zudīs iemesls turpināt atrasties “Vienotības” frakcijā,” teica Dālderis.

Jautāts, vai pēc aiziešanas no “Vienotības” frakcijas “Par” deputāti turpinās atbalstīt pašreizējo valdošo koalīciju, Dālderis atbildēja: “Mēs neesam ieinteresēti neko graut vai gāzt. Tādēļ konstruktīvus priekšlikumus mēs atbalstīsim. Taču nenoliedzami, ka ārpus frakcijas mēs būsim daudz brīvāki paust savus iebildumus.”

“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri par šādiem deputātu plāniem pamest frakciju neko nav dzirdējis. “Gluži pretēji, pēc pēdējām sarunām var spriest, ka deputātu sadarbība frakcijā ir laba. Arī par sadarbību partiju līmenī sarunas vēl turpinās, un mēs neesam teikuši – nē – “Kustībai Par”. Ja viņi izlēmuši, ka nevēlas ar mums sadarboties, tad tas ir viņu lēmums. Ar varu jau nevienu frakcijā neturēšu, ” komentēja H. Abu Meri.

Partija “Kustība Par” tika dibināta pagājušā gada augustā un tās dibinātāju vidū bija vairāki kādreizējie “Vienotības” biedri, tostarp Saeimas deputāti Ints Dālderis, Lolita Čigāne, Andrejs Judins un Aleksejs Loskutovs. Saskaņā ar abu partiju vienošanos “Par” deputāti turpināja darboties “Vienotības” sastāvā.

Dālderis pat kļuva par frakcijas priekšsēdētāja Abu Meri vietnieku. Tomēr vairākos balsojumos “paristu” viedoklis atšķīrās no koalīcijas vairākuma, piemēram, viņi iebilda pret veselības finansēšanas likuma izmaiņām, atbalstīja prezidenta iniciatīvu pārtraukt nepilsoņa statusa piešķiršanu bērniem.

LA.lv