×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. februāris, 2018
Drukāt

“Par” deputāti varētu pamest “Vienotības” frakciju (8)

Foto - LETAFoto - LETA

12.Saeimas deputāts Ints Dālderis

Politiskā partija “Kustība Par” esot noslēgusi sarunas ar citām partijām par kopīgu startu rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās un pirmdien pēc valdes sēdes paziņos par pieņemto lēmumu.

Janvāra beigās kustība izplatīja aicinājumu politiskajiem spēkiem “Progresīvie”, “Latvijas attīstībai”, “Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija un “Izaugsme” par kopīgu startu rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Šīs sarunas jau esot noslēgušās un jaunnedēļ “Par” pārstāvji sola iepazīstināt ar to rezultātu.

Pēc “LA” rīcībā esošās informācijas kustības potenciālo sadarbības partneru lokā nav “Vienotības”, lai gan četri “Par” pārstāvji saskaņā ar neformālu vienošanos ietilpst “Vienotības” Saeimas frakcijā. Ja gala lēmums paredzēs sadarboties ar citām partijām, tad viņi, visticamāk, “Vienotības” frakciju pametīs.

“Šis jautājums patiešām jāskata kompleksi. Ja mēs priekšvēlēšanu periodā sadarbojamies ar citiem politiskajiem spēkiem, tad nebūtu loģiski, ka mūsu pārstāvji parlamentā turpinās darboties “Vienotības” sastāvā,” teica kustības vadītājs Daniels Pavļuts.

Līdzīgu viedokli pauda arī Saeimas deputāts Ints Dālderis: “Mēs turpinājām strādāt “Vienotības” frakcijā ne tikai tādēļ, ka no tās tikām ievēlēti šajā Saeimā, bet arī tādēļ, lai uzturētu saikni kopīgai sadarbībai nākotnē. Ja gala lēmums būs sadarboties ar citām partijām, tad zudīs iemesls turpināt atrasties “Vienotības” frakcijā,” teica Dālderis.

Jautāts, vai pēc aiziešanas no “Vienotības” frakcijas “Par” deputāti turpinās atbalstīt pašreizējo valdošo koalīciju, Dālderis atbildēja: “Mēs neesam ieinteresēti neko graut vai gāzt. Tādēļ konstruktīvus priekšlikumus mēs atbalstīsim. Taču nenoliedzami, ka ārpus frakcijas mēs būsim daudz brīvāki paust savus iebildumus.”

“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri par šādiem deputātu plāniem pamest frakciju neko nav dzirdējis. “Gluži pretēji, pēc pēdējām sarunām var spriest, ka deputātu sadarbība frakcijā ir laba. Arī par sadarbību partiju līmenī sarunas vēl turpinās, un mēs neesam teikuši – nē – “Kustībai Par”. Ja viņi izlēmuši, ka nevēlas ar mums sadarboties, tad tas ir viņu lēmums. Ar varu jau nevienu frakcijā neturēšu, ” komentēja H. Abu Meri.

Partija “Kustība Par” tika dibināta pagājušā gada augustā un tās dibinātāju vidū bija vairāki kādreizējie “Vienotības” biedri, tostarp Saeimas deputāti Ints Dālderis, Lolita Čigāne, Andrejs Judins un Aleksejs Loskutovs. Saskaņā ar abu partiju vienošanos “Par” deputāti turpināja darboties “Vienotības” sastāvā.

Dālderis pat kļuva par frakcijas priekšsēdētāja Abu Meri vietnieku. Tomēr vairākos balsojumos “paristu” viedoklis atšķīrās no koalīcijas vairākuma, piemēram, viņi iebilda pret veselības finansēšanas likuma izmaiņām, atbalstīja prezidenta iniciatīvu pārtraukt nepilsoņa statusa piešķiršanu bērniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Kurš gan gribēs vēl balsot par Dālderi un viņam līdzīgajiem?

 3. Nozelojami,nozelojamie. Tie pardos tevu un mati,lai tikai tiktu pie siles.

 4. Plebejiskie klaidoņi! Kam Jūs esat vajadzīgi?

 5. Atkal pārgrupēšanās, lai tiktu pie siles! Tiklīdz jūt, ka “jenotībai” nākotnes nebūs, izmanīgi jaunu liberastu kustību ar kārļkarlīnes viņķeli priekšgalā.

 6. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Mēs neesam vairs cīnītāji, bet staiguļi.

 7. Nu tad kārtējie jaunie “glābēji” sevi atkal pozicionēs. Cik ilgi var vēlētājus muļķot? Ne es balsoju par “Latvijas ceļu”, ne “Tautas partiju”, ne “Jauno laiku”, ne “Vienotību”. Es balsoju par to partiju, kurā ir vismazāk padomīešu, oligarhu un veco komūnistu.

Draugiem Facebook Twitter Google+