Latvijā
Kriminālziņas

Par divu sausu priežu nozāģēšanu Kolkas zvejniekiem bargs sods 4


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Edijs Pālens/LETA

Kurzemes rajona tiesa šonedēļ par divu sausu priežu nozāģēšanu piesprieda četru mēnešu cietumsodu nosacīti diviem Kolkas pagasta iedzīvotājiem. Par ko tik bargs sods?

Tuvojās zvejas sezona, un Ivars, zvejnieku saimniecības īpašnieks, pieaicinot palīgā Krišjāni, 19. martā jūras krastā, pāris kilometrus no Kolkas ciema, nolēma pielabot savu desmit metrus garo laivu.

Laiks nebija mīlīgs, tāpēc vīri nosprieda ar motorzāģi nozāģēt divas nelielas sausas priedes un sakurt ugunskuru, pie kura pasildīties. Sagadījās, ka tieši tai laikā savās darīšanās garām brauca divi vides inspektori.

Koki bija nozāģēti Slīteres nacionālajā parkā, kur noteikumi īpaši stingri, kaut gan arī jebkurā citā svešā īpašumā bez atļaujas zāģēt nedrīkst nekāda izmēra un veida kokus. Vides inspektori abus pieķēra pārkāpuma izdarīšanā.

Tika ierosināts kriminālprocess un aprēķināts, ka nocirsto priežu apjoms ir 1,33 m3, kā rezultātā Dabas aizsardzības pārvalde cietusi 33,18 eiro zaudējumus. Šo naudu gan nelūdza piedzīt.

Kaut arī krimināllikums ļāva pieprasīt arī naudas sodu vai piespiedu darbu sabiedrības labā, prokurore lūdza noteikt nosacītu cietumsodu (piecus mēnešus), jo apsūdzēto ienākumi neesot lieli un regulāri, bet piespiedu darbu nevar piemērot, jo abiem ir veselības problēmas. Tiesa piesprieda četru mēnešu cietumsodu nosacīti.

Apsūdzētie vainu atzina, tiesā iztika bez advokātiem un bija mierā ar sodu…

LA.lv