×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Par diviem miljoniem latu pārdod “Latvijas Krājbankai” piederošu uzņēmumu kapitāldaļas

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien izsolēs ir pārdotas divu likvidējamai AS “Latvijas Krājbanka” piederošu uzņēmumu – SIA “Jēkaba 2” un SIA “Brīvības 38” – kapitāldaļas, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja “Latvijas Krājbankas” administrators SIA “KPMG Baltics” pārstāvis Oskars Fīrmanis (attēlā).

Abu uzņēmumu kapitāldaļas tika pārdotas par summu, kas ir augstāka nekā izsoles sākumcena, tātad vairāk nekā par diviem miljoniem latu. Izsoles uzvarētājiem mēneša laikā ir jānorēķinās par pirkumu un tad arī tiks atklātas nosolītās summas, skaidroja Fīrmanis. Viņš piebilda, ka SIA “Jēkaba 2” izsolē piedalījās divi pretendenti, bet SIA “Brīvības 38” kapitāldaļu izsolē – pieci pretendenti. Šodien tika izsolītas 145 250 kapitāldaļas uzņēmumā “Jēkaba 2”, kas veido simts procentus no pamatkapitāla. Kapitāldaļu novērtējums un izsoles sākumcena bija 1 379 000 latu, kas nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli. Tāpat tika izsolītas 75 400 kapitāldaļas uzņēmumā “Brīvības 38”, kas veido simts procentus no pamatkapitāla. Kapitāldaļu novērtējums un izsoles sākumcena bija 700 000 latu, kas nav apliekama ar PVN.

Rīgas apgabaltiesa 8. maijā nolēma sākt “Latvijas Krājbankas” bankrotu. Lēmums nav pārsūdzams. Bankrotu lūdza sākt “Latvijas Krājbankas” administrators – revīzijas kompānija “KPMG Baltics”, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav praktiski realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+