Izglītība

Par draudzīgākajām atzīst Laucienes pamatskolu, Babītes vidusskolu un Vangažu bērnudārzu 0

Foto – LETA

Par pedagogiem draudzīgākajām izglītības iestādēm 2013.gadā atzītas kopumā deviņas izglītības iestādes, un pirmo vietu izcīnījusi Vangažu pirmsskolas izglītības iestāde “Jancis”, Laucienes pamatskola un Babītes vidusskola, pavēstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs.

 

LIZDA kopumā statusu “Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2013” un apliecinājuma plāksnes piešķirs deviņām izglītības iestādēm, kuru vadītāji – darba devēji – piedalījās arodbiedrības rīkotā konkursā, lai novērtētu pedagogu darba apstākļus. Apbalvojumi šodien tiks pasniegti konferences “Padziļināta izpratne par cienīgu darbu pedagogiem” laikā, kas veltīta Pasaules dienai par cienīgu darbu.

LIZDA konkursā otro vietu arī ieguvušas trīs izglītības iestādes – Rīgas 182.pirmsskolas izglītības iestāde (PII), Bauskas sākumskola, Cesvaines vidusskola, bet trešās vietas ieguvēji ir Rubenes pamatskola, Olaines 1.vidusskola, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija.

Konkursā piedalījās 29 izglītības iestādes visā Latvijā, kurās aizvadītajās nedēļās viesojās žūrija, lai novērtētu pedagogu sociālo drošību un darba koplīgumu, darba organizāciju, infrastruktūru, darba kvalitātes veicināšanu un personīgās izaugsmes iespējas, darba drošību, aizsardzību, mikroklimatu un savstarpējās attiecības, reputāciju, atalgojumu.

LIZDA izsaka arī īpašu atzinību Pelču Speciālajai internātpamatskolai – attīstības centram, Rīgas 1.speciālajai internātpamatskolai, Saldus PII “Pasaciņa”, Salas novada PII “Ābelīte” un Suntažu vidusskolai.

Atzinību un pateicību par dalību konkursā LIZDA izsaka arī Valmieras speciālajai PII “Bitīte”, Daugavpils 9.speciālajai PII, Rīgas 5.PII “Čiekuriņš”, Rīgas 110.PII, Rīgas 13.PII “Ābecītis”, Kuldīgas Alternatīvajai sākumskolai, Pededzes pamatskolai, Krustpils pamatskolai, Lādezera pamatskolai, Ogresgala pamatskolai, Griķu pamatskolai, Valmieras 5.vidusskolai, Rīgas 74.vidusskolai, Jaungulbenes profesionālajai vidusskolai un Valmieras Jaunatnes centram “Vinda”.

Konkursa uzvarētājus noteica žūrija, ņemot vērā darba devēja pašvērtējumu un ekspertu atzinumu pēc konkrētiem kritērijiem.

LIZDA konkursa mērķis bija veidot darba devēju lielāku izpratni par cienīgiem darba apstākļiem pedagogiem un veicināt darba vides pilnveidi, lai tā kvalitatīvi nodrošinātu pedagogu profesionālo darbību un apmierinātu sabiedrības vajadzības pēc kvalitatīvas izglītības.

LIZDA skaidro, ka par pedagogiem draudzīgu var uzskatīt izglītības iestādi, kurā izveidota droša un sakārtota sociālā vide – savstarpējās attiecības, saskarsme, atbalsts, sadarbība, kontrole, stress, vardarbība, fiziskā vide – lietas, telpas, darba vieta, aprīkojums, drošība, funkcionalitāte, ergonomika, atalgojums, kā arī informatīvā vide – simboli, nozīmes, informācija, reputācija.

Konkurss tika rīkots LIZDA projektā “Padziļināta izpratne par cienīgu darbu pedagogiem”.

LA.lv