×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Par drošību debesīs jāmaksā pašiem


Foto - LETAFoto - LETA

Mūsu lasītājs Andris no Rīgas ir neizpratnē, kāpēc aviokompānija “Ryanair” par iereģistrēšanos tiešsaistē prasa samaksu – septiņus latus – un pieskaita klāt pie biļetes cenas. “Agrāk taču šāda tiešsaistes iereģistrēšanās bija bez maksas,” brīnās Andris. 


 

“Par reģistrāciju tiešsaistē aviokompānija “Ryanair” vienmēr ir prasījusi samaksu un pieskaitījusi to pie biļetes cenas, taču maksa par šo reģistrāciju ir 4,50, nevis 7 lati,” teic lidostas “Rīga” komunikācijas vienības pārstāvis Oskars Feldmanis. Ja pasažieris neiereģistrējas tiešsaistē, tad par reģistrāciju lidostā ir jāmaksā 60 eiro vai 48,55 lati. Vēl O. Feldmanis informē, ka no šā gada 1. janvāra ir parādījušies jauni maksājumi, kas jāveic pašiem pasažieriem. Tā ir drošības nodeva, kas ietver pasažieru drošības, reģistrētās un rokas bagāžas pārbaudi, lidostas drošības un krīzes vadības nodrošināšanu. Aviokompānijai “Ryanair” šī drošības nodeva ir 7 eiro jeb 4,92 lati, jo tā nav iekļauta biļetes cenā. Savukārt, ja pasažieris drošības maksu veic ar aviosabiedrības starpniecību, nodevas apmērs ir 6,50 eiro jeb 4,57 lati.

Iepriekš drošība lidostā tika finansēta no valsts budžeta līdzekļiem, taču valdība pieņēma jaunus noteikumus, kas paredz drošības nodevas iekasēšanu no pasažieriem. Katrai lidsabiedrībai šī nodeva bija jāiekļauj biļetes cenā, taču aviokompānija “Ryanair” atteicās tā darīt, tāpēc lidosta “Rīga” aviosabiedrības vietā veic nodevas iekasēšanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+