×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. oktobris, 2015
Drukāt

Par Durbertu nodēvētais jūras ērglis tomēr izrādījies mātīte (5)

Kadrs no videoKadrs no video

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā jūras ērgļu ligzdā augušais ērglēns, kuru aktīvākie sekotāji iesaukuši par Durbertu, izrādās, ir mātīte.

Latvijas Dabas fonda ornitologs Jānis Ķuze aģentūrai LETA pavēstīja, ka šodien no Vācijas laboratorijas saņemtās DNS analīzes apstiprinājušas aizdomas – tā esot mātīte, nevis ērgļu tēviņš, kā līdz šim tika pieņemts.

Portāla “Dabasdati.lv” foruma lietotāji ātri reaģējuši uz jaunumiem un ērgļu mātīti pārdēvējuši par Bertu.

Jau ziņots, ka septembra beigās uz Vācijas laboratoriju tika nogādāta jūras ērgļa spalva, lai specializētā laboratorijā noskaidrotu, vai ērglis tiešām ir Durberts, vai arī tā ir jūras ērgļu mātīte.

Kurzemes vidienē ar tiešsaistes kameru aprīkotajā jūras ērgļu ligzdā putna mazulis izšķīlās šogad pavasarī, un ik dienu viņa augšanai varēja sekot līdzi ikviens interesents. Ligzdošanas sezonā noskaidrojies, ka kopējais skatījumu skaits tiešraidei no jūras ērgļa ligzdas
Kurzemē sasniedzis 7 miljonus. Unikālo skatījumu skaits sasniedza 700 000. Portāla “Dabasdati.lv” foruma dalībnieki putnēnu nosauca par Durbertu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Smieklīga blamāžā mūsu ornitofrīkiem ;)))))))P Ne puciņas!

  2. vēlētos redzēt Bertiņu, kāda izaugusi. Tagad ligzdā saaugusi zaļa zāle, laikam jau ērglenīte savu māju neapciemo vairs.
    Bertiņas dzīves stāsts deva daudz prieka un, sirdēstu arī, kad viņai nācās piedzīvot smagus dzīves izaicinājumus. Bet dūšīgi viņa pārvarēja likstas, apguva lidotprasmi.
    Ļoti skaista un varena ērglene!

  3. Nu būs Durbes Berta 🙂

  4. Kāpēc mātīte? Ērglu meitene

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.8
Alūksne +12.8
Daugavpils +12.8
Saldus +15
Liepāja +14.2
Jelgava +14
Ventspils +15.5
Limbaži +14
Madona +13
Rēzekne +12
+14
+11
+12
Draugiem Facebook Twitter Google+