×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. novembris, 2015
Drukāt

Par dzērumā izraisītu avāriju, kurā dzīvību zaudēja divi cilvēki, piespriež 7 gadus

cietums17

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa par avārijas izraisīšanu dzērumā, kurā gāja bojā divi cilvēki, piespriedusi vairāk nekā septiņus gadus cietumā, aģentūrai BNS pastāstīja prokuratūras pārstāve Kristīne Sutugina.

Viņa paskaidroja, ka Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa pasludinājusi spriedumu krimināllietā, kurā apsūdzēts vīrietis par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, vadot transportlīdzekli bez attiecīgās kategorijas transportlīdzekļa tiesībām, atrodoties alkohola ietekmē, kā rezultātā diviem vīriešiem tika nodarīti smagi miesas bojājumi, kas izraisīja viņu nāvi.

Tiesa apsūdzēto personu atzina par vainīgu un sodīja ar brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un sešiem mēnešiem, atņemot tiesības iegūt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem, bez mantas konfiskācijas. Tāpat tiesa nosprieda piedzīt no apsūdzētās personas par labu cietušajai materiālā kaitējuma kompensāciju 1201,53 eiro apmērā un morālā kaitējuma kompensāciju 30000 eiro apmērā.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, apsūdzētais pērnā gada februārī, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, atrodoties alkoholisko dzērienu iespaidā ar alkohola koncentrāciju asinīs 0,89 promiles, bez tiesībām vadīja sev piederošu automašīnu, braucot ar to pa Rīgu no Sarkandaugavas puses pilsētas centra virzienā.

Tuvojoties kādam namam, apsūdzētais vadīja automašīnu ar apdzīvotās vietās neatļautu braukšanas ātrumu ne mazāku kā 85 kilometri stundā, pirms priekšā braucošās automašīnas apdzīšanas manevra uzsākšanas nepārliecinājās par drošību, uzsākot apdzīšanas manevru un iebraucot pretējā joslā, netika galā ar automašīnas vadību, pieļaujot automašīnas sānslīdi. Apsūdzētais netika galā ar automašīnas vadību un ietriecās apgaismes stabā.

Tādējādi apsūdzētais savas automašīnas diviem pasažieriem nodarīja smagus miesas bojājumus, kas izraisīja viņu nāvi.

Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurors apsūdzēto personu pie kriminālatbildības sauca pēc Krimināllikuma 260. panta trešās daļas un 262. panta otrās daļas. Apsūdzētais savu vainu viņam celtajās apsūdzībās pēc minētajiem Krimināllikuma pantiem atzina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+