×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. maijs, 2013
Drukāt

Par Dziesmu svētku svarīgāko dziesmu iedzīvotāji uzskata Latvijas valsts himnu

foto - Letafoto - Leta

Katram piektajam iedzīvotājam Latvijas valsts himna ir nozīmīgākā dziesma Dziesmu un deju svētkos, savukārt iemīļotāka deja – “Gatves deja”, noskaidrots oficiālā svētku pētījumu centra “Aptauju centrs” veiktajā aptaujā.

Vēl 12% aptaujāto par svarīgāko dziesmu svētkos uzskata “Saule, Pērkons, Daugava” un tikpat daudzi “Gaismas pili”. Līdztekus “Gatves dejai”, 6,7% iedzīvotāju min arī “Sudmaliņas” un tāds pats skaits cilvēku uzskata, ka svarīgākā deja ir dažādas tautas dejas kopumā. Tajā pat laikā puse aptaujāto nevarēja nosaukt nevienu konkrētu dziesmu un deju, ko izceltu kā neatņemamu svētku sastāvdaļu.

Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva uzskata, ka pētījuma rezultāti nav pārsteidzoši. “Lai gan visbiežāk cilvēki atpazīst nacionālās dziesmas un dejas, vai pat var nodziedāt un nodejot atsevišķus fragmentus, tomēr to nosaukumus ne vienmēr iegaumē. Līdz ar to izskaidrojams, ka puse iedzīvotāju ar svētkiem neasociē kādu konkrētu dziesmu un deju”.

Aptauja, kurā piedalījās 738 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 60 gadiem, tika veikta ar interneta starpniecību no 28. marta līdz 2. aprīlim.

Plašāk par aptaujas rezultātiem – http://dziesmusvetki.tv/lv/video/40/ un http://dziesmusvetki.tv/lv/video/45/

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+