×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. augusts, 2013
Drukāt

Par dzīvesbiedres un viņas draudzenes nogalināšanu piespriež mūža ieslodzījumu

LETALETA

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien Mārim Višņevskim par dzīvesbiedres un viņas draudzenes nogalināšanu ar cirvi piesprieda mūža ieslodzījumu ar policijas kontroli uz trīs gadiem bez mantas konfiskācijas.

 

Tieši šādu sodu apsūdzētajam iepriekš bija lūgusi noteikt arī prokurore Jekaterina Kušakova. Pilns spriedums lietā būs pieejams 2.septembrī, bet pēc tam desmit dienu laikā to varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesā.

Latgales priekšpilsētas tiesa Višņevski šodien atzina par vainīgu pēc Krimināllikuma (KL) 118.panta 2.punkta par slepkavību, ja nogalinātas divas vai vairākas personas, kā arī pēc KL 125.panta 1.daļas par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

Tiesa arī nolēma piedzīt no Višņevska par labu Latvijas valstij 1200 latus, kas par tuvinieču nāvi izmaksāti kompensācijās cietušajiem.

Pats apsūdzētais tiesas spriedumu noklausījās, neizrādot nekādas emocijas. Tiesas sēdes beigās viņš atzina, ka nolemtais ir viņam saprotams, taču uz žurnālistu jautājumiem atbildēt atteicās, sakot “negribu komentēt.”

Apsūdzētā advokāts Normunds Šlitke uz sprieduma pasludināšanu nebija ieradies. Turpretim spriedumu klātienē noklausījās meitas vienai no noslepkavotajām sievietēm. Viņas žurnālistiem pauda viedokli, ka Višņevskim piespriestais sods ir pilnībā adekvāts, jo apsūdzētais esot bīstams sabiedrībai.

Kā ziņots, pagājušā gada maijā kādā dzīvoklī Rīgā, Zilupes ielā, 1964.gadā dzimis vīrietis lietojis alkoholu kopā ar dzīvesbiedri un viņas draudzeni. Iedzeršanas laikā sācies konflikts un vīrietis abas sievietes nositis ar cirvi.

Prokuratūra iepriekš norādīja, ka saskaņā ar apsūdzību sievietes smagā alkohola reibumā gulēja uz dīvāna, bet, kad pamodās, apsūdzētais ar cirvja kātu vairākas reizes iesita viņām pa galvu.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka apsūdzētais ir tas pats, kuru 2011.gada 10.aprīļa pēcpusdienā glābēji Dubultu stacijā nocēla no elektrovilciena jumta. Vīrietis toreiz uz vagona jumta bija uzkāpis saviem spēkiem un nocelšanas brīdī atradās manāmā alkohola reibumā.

Pāris dienas pēc ālēšanās uz vilciena jumta vīrietis ieskrēja Kauguru kultūras namā un ar cirvi sabojāja vienu no iestādes galdiem. Pēc tam viņš izskrēja ārā, ar cirvi iesita pa kādas automašīnas vējstiklu un aizbēga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+