×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. decembris, 2015
Drukāt

Par dzīvību cīnās pazīstamais ceļotājs Jānis Vaišļa; nepieciešama steidzama sirds operācija (9)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jānis Vaišļa uz jahtas "Milda" klāja.

Par dzīvību cīnās pazīstamais ceļotājs un radošā personība Jānis Vaišļa, kurš sirgst ar retu slimību – sirds amiloidozi, portālam LA.lv pavēstīja uzņēmējs, ekspremjers Māris Gailis.

Ceļotāja dzīvību var glābt, tuvāko četru nedēļu laikā veicot sirds transplantāciju. Tāpēc Jāņa Vaišļas draugi un tuvinieki lūdz līdzcilvēku atbalstu un ziedojumus 120 tūkstošu eiro apmērā, kas ļautu veikt sirds transplantāciju Eiropā.

“Šo slimību izraisa vielas, kas nogulsnējas sirds muskulī, radot sirdsdarbības traucējumus un izraisot neārstējamu sirds mazspēju, kuras rezultātā iestājas nāve. Lai glābtu dzīvību, nepieciešama sirds transplantācija, ko var veikt Latvijā par valsts līdzekļiem, taču iespēja, ka četru nedēļu laikā Baltijas valstīs tiks atrasts piemērots donors, ir mazāka nekā tad, ja meklējumi tiktu paplašināti. Tādēļ donors tiks meklēts arī Eiropā, kas trīskāršotu iespēju glābt Jāņa dzīvību. Pēc sirds transplantācijas būs nepieciešama vēl virkne citu medicīnisko manipulāciju – Valsts Hematoloģijas centrā tiks veikta kaula smadzeņu transplantācija un citas nepieciešamās terapijas,” atklāj Vaišļas ārstējošais ārsts Andris Skride.

Jāna Vaišļas tuvinieki ir pateicīgi Paula Stradiņa Klīniskās slimnīcas kardioloģijas centra kolektīvam un galvenajam ārstam Andrejam Ērglim, kas dara visu iespējamo, lai cīnītos kopā ar Jāni pret smago slimību.

Jānis Vaišļa ir dzimis 1969. gadā Latvijā un jau kopš skolas gadiem aktīvi iesaistījies sabiedriskajā dzīvē. Vairākus gadus strādājis RTU Studentu klubā, Anglikāņu baznīcā, līdz ar neatkarības vēsmām palīdzējis atjaunot studentu korporāciju “Selonija”.

Deviņdesmito gadu sākumā Jānis guva atpazīstamību, darbojoties populārajā, radošajā apvienībā “Zvaigznīšu brīdis”. Šajā laikā arī tapušas pirmās filmas ar Jāņa dalību – “Ceļojums uz Tukumu”, “Kovačs”, “Sviests”.

2001. gadā Jānis Vaišļa piekrita piedalīties ceļojumā apkārt pasaulei ar jahtu “Milda”. Jānis bijis arī Radio Skonto ētera personība, veidojis vairākus TV raidījumus LNT. Kopā ar domubiedriem piedalījies arī Eirovīzijas dziesmu konkursā ar muzikālu dejas priekšnesumu “Pirates of the Sea”. Kopš 2011. gada Jānis darbojas ar jauniešu biedrību Chaula.tv, kur kopā ar entuziastiem veido savu TV kanālu.

Ziedot Jāņa Vaišļas atbalstam ir iespējams labdarības organizācijas Ziedot.lv mājaslapā tiešsaistē, veicot pārskaitījumu uz bankas kontu Swedbank LV95HABA0551006150241 (ar norādi Jānim Vaišļam), kā arī zvanot pa tālruni 90067009 un ar katru zvanu ziedojot 1,42 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. jānis dzīvos! operācija būs veiksmīga!

 2. No visas sirds noveelu izveseloties, tikai….miljonārs Gailis vāc ziedojumus MIJONĀRAM Vaišļam-cilveekam, kurš sabiedrībai nav devis nekādu labumu- visu dziivi ir dariijis to, kas pašam patīk- ceļoji, piedalījies sovos utt….Lielāks cinisms jau nav iespējams,,Lai pardodt savu privātmaju,Ķīpsalā, kuras vērtība ir pari par miljonu, privāto jahtu vai kādu citu savu īpasumu? Galu galā, ja jau miljonars gailis uzmeties par sava koriša dzīvības glabeju- lai pārdod kadu no saviem īpasumiem.

 3. JÁNI,Tu esi un bùsi stiprs!TU pat nenojaut ar ko, TU cìnies…!Bùs smagi,bùšu lùgšanâs ar Tevi.Arì pats,Lùdz!Patiešâm,lùdz!!!Varbùt,Tev izdosiesies izveseļoties,bet manás májás….

 4. Gribēju palīdzēt Jānim, bet saskāros ar to, ka šajā rakstā nebija precīzi rekvizīti.
  Lai nav jāmeklē padalos.
  Saņēmēja nosaukums FONDS ZIEDOT.LV
  Saņēmēja konta Nr. LV95HABA0551006150241 Swedbank AS

 5. Būšu cinisks – katru dienu par dzīvību cīnās cilvēki – kāpēc tad šis ir tik īpašs – Āā JJā, šis ir mazliet slavens un pazīstams sabiedrībā, tāpēc visiem obligāti jāpostos, jāšēro un jālaiko!
  Idiotisms! Tikmēr nabagu ģimeņu piederīgie mirst kā mušas, bet šis te dzīvos, ja?

 6. Turies, Jāni! Tev ir daudz labu draugu!

Draugiem Facebook Twitter Google+