Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
5. marts, 2015
Drukāt

Par dzīvošanai labāko pilsētu atzīta Vīne; Rīga – 89. vietā (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

(FILES) This photo shows tourists enjoying a ride on a fiaker horse-drawn carriage in Vienna.

Par dzīvošanai labāko pilsētu pasaulē šogad atzīta Vīne, savukārt Rīga ierindojusies 89.vietā, liecina Lielbritānijas konsultāciju kompānijas “Mercer” veiktā pētījuma rezultāti.

Vīnei sarakstā seko Cīrihe, Oklenda, Minhene un Vankūvera. Tālākās vietas pirmajā desmitniekā ieņem Diseldorfa, Frankfurte, Ženēva, Kopenhāgena un Sidneja.

No Baltijas valstīm visaugstāk ierindojusies Viļņa, kas ieņem 79.vietu. Savukārt Tallina ierindojusies 88.vietā.

Ikgadējā pētījumā par pilsētām ar visaugstāko dzīves līmeni tradicionāli dominē Rietumeiropas pilsētas. No Āzijas pilsētām augstāko vietu ieņem Singapūra, kas ierindota 26.vietā. Kopumā reitingā iekļautas 230 pilsētas.

Reitings tiek veidots, balstoties uz 39 dažādiem faktoriem, kas ietver mājokļu tirgu, politisko stabilitāti, noziedzības līmeni, atpūtas iespējas, gaisa piesārņojumu, infrastruktūru, veselības aprūpi, kā arī izglītības sistēmu un ekonomiku.

Savukārt par dzīvošanai vissliktāko vietu atzīta Bagdāde, virs kuras ierindojusies Centrālāfrikas Republikas galvaspilsēta Bangui. Indeksa lejasdaļā galvenokārt dominē Āfrikas pilsētas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un Budapešta, kuras attēls greznojas zem virsraksta, nav pat pieminēta.

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+