×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2013
Drukāt

Par eiro – cilvēkiem ar invaliditāti

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” interneta seminārā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām skaidro jautājumus par pensiju un pabalstu izmaksu jaunajā valūtā.

 

Uz jautājumiem interneta saziņas programmā “Skype” pasākuma dalībniekiem atbildēja Finanšu ministrijas Eiro projekta vadītāja Dace Kalsone un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) direktores vietniece Maija Groduma. Amatpersonas pastāstīja, ka pensijas un pabalstus konvertēs eiro, ievērojot oficiālo maiņas kursu. Nemainīsies pensiju izmaksas datumi, tāpat nav plānots noapaļot pensiju un pabalstu summas. Pensijas apmēru eiro noteiks, latus dalot ar 0,702804. Piemēram, ja šobrīd saņemat 75 latu pensiju, tad pēc 2014. gada 1. janvāra – 106,72 eiro.

M. Grauduma ieteica īsi pirms minētā datuma pārbaudīt sava bankas konta atlikumu latos, lai zinātu, cik liela šī summa būs eiro. Eiro kalkulators jau tagad atrodams mājas lapā “www.eiro.lv”. Decembra nogalē VSAA sistēma tiks pielāgota pārejai uz eiro, tāpēc no 15. decembra līdz 2014. gada 1. janvārim klientiem netiks izsniegtas izziņas. Speciāliste aicināja nepieciešamos dokumentus pieprasīt savlaicīgi.

Ikvienai mājsaimniecībai šogad tiks piegādāti divi informatīvi sūtījumi – septembrī un decembrī. Tajos varēs uzzināt par valūtas kursu, naudas maiņas periodiem, jaunās valūtas drošību un citiem jautājumiem. Elektroniski šī informācija jau šobrīd izlasāma “www. eiro.lv”.

Diskusija izraisījās par to, kā atvieglot skaidras naudas nomaiņu invalīdiem ar kustību traucējumiem, gulošiem un aprūpējamiem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, kuri paši saviem spēkiem to nevarēs izdarīt. Vienota sistēma, kā palīdzēt šīm iedzīvotāju grupām, pagaidām neesot izstrādāta, taču par to tiks domāts.

 

VIEDOKLIS

Ivars Balodis, invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” vadītājs: “Šādu internetsemināru rīkojām pirmo reizi. Skatīsimies, ko vēl varam izdarīt ar “Skype” starpniecību, varbūt arī citām tehnoloģijām. Mūsuprāt, rezultāts ir labs, esam apmierināti.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+