×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

Par eiro ieviešanu Latvija izšķirsies pavasarī

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija nākamā gada pavasarī izšķiries par eiro ieviešanu, un to lielā mērā noteiks eiro zonas krīzes attīstība, ceturtdien intervijā Latvijas Radio raidījumam “Krustpunktā” teica Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

“Protams, eiro ieviešana Latvijā ir viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas prasīs izšķiršanos nākamā gada pavasarī – vai mēs uz to virzāmies vai nevirzāmies,” sacīja premjers.

Savukārt, runājot par eiro zonas nākotni, Dombrovskis atzina, ka to izšķirs tas, cik sekmīgi tiks atjaunoti sankciju un kontroles mehānismi eiro zonas iekšienē. “Pašreiz par valstīm ārpus eiro zonas ir skaidrs – vai nu izpilda Māstrihtas kritērijus, vai netiek uzņemta eiro zonā. Taču eiro zonas iekšienē jau kopš 2000.gadu sākuma nekādi kontroles un sankciju mehānismi nav bijuši un vairums eiro zonas valstu arī Māstrihtas kritērijus nav pildījušas, kas ir novedis pie pašreizējām problēmām,” klāstīja premjers.

Viņš atgādināja, ka eiro zona ir sagatavojusi fiskālās disciplīnas līgumu, kuru ir parakstījušas 25 no 27 dalībvalstīm.

Pēc viņa paustā, pašlaik arī notiek izšķirošās sarunas par Grieķijas nākotni. “Protams, es pieļauju, ka sabiedrība ir nogurusi no tā, ka visas sarunas tiek sauktas par izšķirošām un šīs ir kārtējās izšķirošās sarunas par Grieķiju,” pastāstīja Dombrovskis.

Viņš norādīja, ka Grieķijai finanšu līdzekļi kasē beigsies jau šomēnes. “Līdz ar to Grieķijai ir jāizšķiras, vai tā var izpildīt starptautisko aizdevēju prasības, un no tā arī izrietēs tālākās rīcības,” paskaidroja premjers.

Jau vēstīts, ka Latvija eiro plāno ieviest 2014.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+