×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. janvāris, 2013
Drukāt

Par Eirogrupas prezidentu ieceļ Jerūnu Deiselblūmu

Foto - AFPFoto - AFP

Par jauno eirozonas finanšu ministru padomes jeb tā dēvētās Eirogrupas prezidentu iecelts Nīderlandes finanšu ministrs Jerūns Deiselblūms.

46 gadus vecais Deiselblūms nomainīs amatā pašreizējo Eirogrupas prezidentu Žanu Klodu Junkeru, kurš šo amatu ieņem kopš 2005. gada. Deiselblūms atzīmēja, ka jūtas pagodināts par šo iespēju un uzsvēra, ka, tikai strādājot kopā, iespējams pārvarēt esošās problēmas. Deiselblūms paziņoja, ka viņa galvenais uzdevums būs “tālāk atjaunot uzticību eiro un eirozonai” un koncentrēties uz ilgtermiņa politiku, nevis tikai krīzes risināšanu. Viņš arī uzsvēra, ka eirozonai būtu jāturpina iesāktās ekonomiskās reformas un taupības pasākumi.

Deiselblūms, kurš par Nīderlandes finanšu ministru tika apstiprināts vien novembrī, jau iepriekš tika minēts kā viens no galvenajiem pretendentiem uz šo amatu.n Atbalstītāji un Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible norādīja, ka Deiselblūma iecelšana šajā amatā ir “labs lēmums”, arī Eiropadomes priekšsēdētājs Hermans van Rompejs paziņoja, ka visu 17 eirozonas dalībvalstu līderi pilnībā atbalsta Deiselblūmu. “Es esmu pārliecināts, ka viņš ir pareizā izvēle un es viņam novēlu panākumus viņa darbā, kā arī gaidu ar nepacietību cieši sadarboties ar viņu,” sacīja van Rompejs. Tāpat viņš piebilda, ka Junkers vadījis Eirogrupu vissarežģītākajā periodā “ar smaidu un humora izjūtu”.

Tikmēr Junkers paziņoja, ka lēmums par aizdevuma piešķiršanu Kiprai, kas tiek lēsts aptuveni 17 miljardu eiro apmērā, varētu tikt pieņemts martā. Tajā pašā laikā Eirogrupa paziņoja, ka divi miljardi eiro no starptautiskās aizdevumu programmas Grieķijai tiks izmaksāti šī mēneša laikā. Tāpat Grieķijai tiks izmaksāti papildu līdzekļi, lai finansētu banku rekapitalizācijas izmaksas 7,2 miljardu eiro apmērā, kad tiks saņemts oficiāls apstiprinājums no Eiropas Finanšu stabilitātes fonda valdes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+