×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. decembris, 2015
Drukāt

Par Eiropas cilvēku Latvijā titulēts mācītājs Juris Cālītis (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Par 2015.gada Eiropas cilvēku Latvijā nosaukts mācītājs, Latvijas Universitātes docents un “Zvannieku mājas” dibinātājs un vadītājs Juris Cālītis, titula pasniegšanas ceremonijā otrdien noskaidroja aģentūra BNS.

Balsojums par Eiropas gada cilvēku Latvijā tika sākts novembrī. Balsojumā bija izvirzījušies līderi – pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, skolotāja Iveta Ratinīka un Cālītis.

Saņemot titulu, Cālītis pauda, ka to saņem ar apziņu – atzinība netiek būtībā nozīmēta viņam, jo cilvēki, kas ir balsojuši, to patiesībā darījuši par kaut ko, kas ir svarīgs viņiem. “Kas ir svarīgs mums Latvijā, mums Eiropā, svarīgs mums kā cilvēkiem 2015.gadā,” atzina Cālītis.

Cālītis atskatījās uz katoļu viduslaiku teoloģijas filozofa Akvīnas Toma uzskatiem. “Viņam bija ieskats, kuram es pievienojos – mēs neviens patiesībā nezinām, kurp mēs ejam. Mēs ejam pretī tam, ko Radītājs ir paredzējis. Ir zināms tikai tas, ka tas ir ceļojums. Pats ceļojums ir brīnišķīgs un skaists. Šajā ceļojumā ir svarīgs tas, kas padara ceļojumu tādu, kādu radītājs mums to ir vēlējies,” sacīja Cālītis.

Mācītājs minēja arī vairākas vērtības, kuras akcentējis Akvīnas Toms. Viena no tādām ir veselīgais saprāts, kas ir dažādu zināšanu un spēju kopsavilkums. Tāpat ir svarīgi, ka cilvēkam ir augsts un plašs apvārsnis. “Veiksme nāk pēc tam, kad viss tiek padarīts. Mēs dzīvojam uz vienas mazas zemeslodes un beigu beigās mums būs jāatrod veids, lai būtu draugi,” sacīja Cālītis.

Svinīgā ceremonija notika otrdien plkst.16 Latviešu Biedrības namā. Titulu nākamajam Eiropas cilvēkam Latvijā nodeva Pasaules čempions boksā, 2014.gada Eiropas cilvēks Latvijā Mairis Briedis.

Gada Eiropas cilvēka Latvijā tituls jau astoņpadsmit gadus pēc kārtas tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā.

Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, ko tradicionāli organizē “Eiropas kustība Latvijā”. Iedzīvotāji balsojumā norādījuši, ka Samoilovs un Šmēdiņš ir labākais pludmales volejbola pāris pasaulē un Latvijā, kā arī ir motivācija Latvijas jauniešiem. Savukārt par Ratinīku balsotāji pauduši, ka viņa ir saprotoša skolotāja, kurai piemīt vēlme kaut ko iemācīt. Cālītis tikmēr izpelnījies balsotāju atzinību kā cilvēks, kurš parāda, ka ar cieņu var izturēties pret katru un likt līdzcilvēkiem aizdomāties.

Līdzšinējos gados par Eiropas gada cilvēku Latvijā atzīta Vaira Vīķe Freiberga, Andris Piebalgs, Zbigņevs Stankevičs, Renārs Kaupers, Aigars Apinis, Valdis Dombrovskis, Mairis Briedis un citi.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Skaidrs, ka šās “Eiropas kustības Latvijā” – mazītiņas kabatas organizācijas iekšējie balsojumi īstenībā ir par antivērtībām!

  Par pašreizējām Eiropas antivērtībām saucams šis komplekts:
  – cīņa pret nacionālām valstīm,
  – tikumības noniecināšana,
  – plikā “Eiropas” jēdziena kladzināšana bez kāda satura.

  Skaidrs, ka arī turpmāk ievēlēs antivērtībām uzticīgus “Eiropas cilvēkus”.

  Piekrītu, ka Latvijas Avīzei vajadzētu ignorēt to, kas īstenībā vērsts uz eiropiešu labāko īpašību nicināšanu un izķēmošanu.

 2. Par Eiropas cilvēku Latvijā titulēts mācītājs Juris Cālītis
  ——————————-
  No un CIK cilvēku Eiropā pazīst šo Larvijas Cālīti? ļauts 3 x minēta!
  Atbilde: Labi, ja kāds trimdas latvietis Eiropā šo .. pazīst!

  Var jau saprast, ka LV cilvēkiem tas STULBUMS nāk no iekšām, ieskaitot šo kaktu organizāciju, kas no PĀĶIEM cenšas kustēties Eiropas virzienā un ziņu aģenturu info atgremotājus!

  Ja būtu GUDRI cilvēki, tad zinātu, ka SVARĪGĀKAIS notikus 2015.gadā Latvijā , sastībā ar Eiropu, bija Latvijas PREZIDENTŪRA Eiropas Savienībā, kuru vadīja LATVIJAS valdība!

 3. Kaut kas traks… imigranti, geji.. visa tā tagad skaitās politkonjunktūra.
  Dārgiem tautiešiem novēlu domāt patstāvīgi un neļauties politiskajai konjunktūrai!
  Tas ir mans novēlējums jaunajā un visos turpmakajos gados!!;)
  Jo tas iet un nāk.. Tapat kā staļins kā tautas elks u.tml. svešu varu politikas diktētas lietas.

 4. Kāpēc tik spilgtu ievērību ir ieguvusi kaut kāda biedriba “eiropas kustība Latcvijā”? Vai šī kustība ir valsts dibināta? Vai šī kustļba pārstāv tautas vairākumu? Vai śī kustība sevī apvieno dažādas ideoloģijas? ja “jā” tad tas ir pareizi, ka konservatīva avīze “LA” publicē šādu balsojumu.
  Bet ja “nē”, tad tas ir idiotisms. Vai Latvijā trūkst dažādu biedrību, ar dažādiem balsojumiem? Tad kāpēc netiek pulicēti citu biedrību balsojm? Kāpēc konservatīvai (vismaz tā šī “LA” sevinizgaismo) plašsaziņai publicēt vienas ideoloģijas t.i. Liberālisma pārstāvētu biedrību “eiropas kustiba Latvija”?

 5. Tā sauktās Eiropas “vērtības” pašreiz satricina visu Eiropu ar humānistu cenšanos visas pasaules grūtdieņus (un citus) uzņemt pie sevis, atverot Eirpas robežas. Tas nopietni apdraud vairākas Eiropas valstis — un ne tikai Eiropas austrumos. Varbūt “vērtības” būtu nopietni jaizvērtē? Kad sumināsim Latvijas cilvēku Latvijā?

 6. Patiess prieks!
  Vēlu veselību un spēku!

Draugiem Facebook Twitter Google+