×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. decembris, 2012
Drukāt

Par ES līdzekļu piesavināšanos aiztur Rumānijas lidsabiedrības “Blue Air” vadītāju

Policija aizturējusi Rumānijas zemo cenu lidsabiedrības “Blue Air” vadītāju saistībā ar aizdomām, ka viņš piesavinājies sešus miljonus eiro Eiropas Savienības finansējuma, kas bija paredzēts ceļu būvei, paziņoja tiesas amatpersonas.

Tiesa galvaspilsētā Bukarestē apstiprināja pretkorupcijas prokuratūras lūgumu uz 29 dienām, kamēr noris izmeklēšana, aizturēt Nelu Jordaki, vēstīja ziņu aģentūra “Mediafax”. Prokuratūras sniegtā informācija liecina, ka Jordake nelikumīgi savā īpašumā ieguvis sešus miljonus ES līdzekļu, kas bija piešķirti Jordakem piederošas kompānijas un kāda Portugāles uzņēmuma kopprojektam autoceļa izbūves finansēšanai. Uzņēmējs, kura īpašumu vērtība tiek lēsta ap 150 miljoniem eiro, daļu no piesavinātās naudas pārskaitīja “Blue Air”, bet pārējo izmantoja, lai iegādātos zemi lidostai.

Rumānijas satiksmes nozares amatpersonas pagājušajā nedēļā paziņoja, ka līgums par autoceļa izbūvi ir anulēts, jo tā izpilde kavējās. 2004. gadā darbību uzsākušās “Blue Air” flotē ir deviņas lidmašīnas. Tā piedāvā reisus 23 maršrutos, galvenokārt Eiropā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+