×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. decembris, 2015
Drukāt

Par finanšu pakalpojumiem pasūdzies telefonam…

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vai esat mēģinājis ar kredītkarti pirkt preci citas ES valsts interneta veikalā, bet šāds norēķins ir noraidīts?

Vai apdrošināšanas pakalpojumi ir spēkā, ja pārceļaties uz dzīvi citā ES valstī? Vai esat mašīnu apdrošinājis citā ES valstī? Un vai zināt, cik maksājat par kredītkartes izmantošanu citā valstī? Šie ir daži no finanšu pakalpojumu jautājumiem, uz kuriem Eiropas Komisija meklē atbildes.

Vakar Eiropas finanšu pakalpojumu komisārs Džonatans Hills paziņoja, ka Eiropas Komisija sāk sabiedrisko apspriešanu par finanšu pakalpojumiem patērētājiem ES vienotajā tirgū. Viņš cer, ka iedzīvotāji ziņos par problēmām, ar kurām saskārušies bankās, apdrošināšanā, nekustamā īpašuma ķīlās, noguldījumos, ar kredītkartēm, valūtas maiņu. Piemēram, nespējot nopirkt preci citā dalībvalstī. Vai neļaujot izmantot savu bankas kontu, strādājot vai pensionējoties citā valstī. Pašlaik tikai 1% no visiem aizņēmumiem veikti citā ES dalībvalstī, norāda komisārs. Tāpat tiekot gaidīti ziņojumi par nesamērīgi augstām maksām par naudas pārskaitīšanu vai kredītkartes lietošanu citviet savienībā. Piemēram, īrējot automašīnu citā valstī, no kredītkartes reizē ar norunāto īres maksu nebrīdinot tiek atvilkta apdrošināšanas maksa.

“Cilvēki bieži vien nenoslēdz labākos iespējamos darījumus vai pārmaksā tāpēc, ka Eiropas tirgū pastāv barjeras. Šajā tāpat kā citās jomās vienotais tirgus var dot labumu, palīdzot patērētājiem izmantot vairāk konkurences un izvēlēties no labākā, ko Eiropa spēj piedāvāt. Es ceru, ka pilsoņi un uzņēmumi atsauksies šajās konsultācijās, lai dalītos ar pieredzi un ieteiktu, kā labāk pārvarēt šīs barjeras,” vakar teica Hills.

Ierosinājumus Eiropas Komisija vēlas saņemt mūsdienīgā veidā – ierakstot viedtālrunī līdz 30 sekundēm garu video un nosūtot sociālajiem tīkliem ar tēmturi #MyMoneyEU.

 

UZZIŅA

* Sava problēma vai ierosinājums jāieraksta līdz 30 sekunžu garā video viedtālrunī.

* Video jānosūta sociālajos tīklos “Twitter”, “Facebook”, “Youtube” ar tēmturi #MyMoneyEU.

* Vēstījumu pieņemšana notiks līdz 2016. gada 18. martam.

* To divu atbilstošāko video autori, kuri vēsti nosūtīs līdz 15. janvārim, tiks uzaicināti uz oficiālo noklausīšanos Briselē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+