×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Par Gada amatierteātra izrādi kļūst Smiltenes Tautas teātra iestudējums

Foto: smiltene.lvFoto: smiltene.lv

Nedēļas nogalē Dailes teātrī risinājās Latvijas amatierteātru izrādi skate “Gada izrāde 2013”, un par labāko izrādi atzīts Smiltenes Tautas teātra iestudējums Paula Putniņa lugai “Pusdūša” (režisors Agris Māsēns), portālam LA.lv pavēstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Par Gada kamerizrādi kļuvusi Jūrmalas teātrī iestudētā Leldes Stumbres luga “Spalvas” (režisors Imants Jaunzems), savukārt Gada izrādes jauniešiem tituls piešķirts Vilhelma Buša lugas “Makss un Morics” iestudējumam Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studijā (režisors Juris Ločmelis).

Par skates “Gada izrāde 2013” laureātiem kļuva arī Agris Māsēns (Gada režisors), Aigars Veldre (Gada aktieris, Zigmunds Paula Putniņa lugas “Pusdūša” iestudējums Smiltenes Tautas teātrī), Dace Purvlīce (Gada aktrise, Dzidra Paula Putniņa lugas “Pusdūša” iestudējums Smiltenes Tautas teātrī), Kaspars Doniņš (Gada jaunais aktieris, Konstantins Gavrilovičs Trepļevs Antona Čehova lugas “Kaija” iestudējums Ventspils teātrī).

Diplomu par laikmetīgu klasikas interpretāciju saņēma Balvu Tautas teātris (režisore Vaira Resne) par Hellas Vuolijoki lugas “Jaunā saimniece” iestudējumā; bet par artistiskumu – Rēzeknes Tautas teātris (režisore Māra Zaļaiskalns) par Ulriha Hūba lugas “Astoņos pie šķirsta” iestudējumā.

Fināla izrādes vērtēja Latvijas teātra profesionāļi: režisori Māra Ķimele, Mihails Gruzdovs un Juris Jonelis, kā arī teātra zinātniece, mākslas zinātņu doktore Edīte Tišheizere un Latvijas Kultūras akadēmijas rektors, profesors Jānis Siliņš.

Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2013” fināls notika 9. aprīlī Balvu Kultūras un atpūtas centrā, kā arī 12. un 13. aprīlī Dailes teātrī, Rīgā. Finālā tika izrādīti 12 labākie amatierteātru iestudējumi no skatēm Latvijas reģionos.

Skati “Gada izrāde 2013” rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un Dailes teātri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+