×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Par gada cilvēku sabiedrības veselībā atzīts Romas katoļu baznīcas vadītājs Latvijā Zbigņevs Stankēvičs

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Šodien Veselības gada balvas pasniegšanas ceremonijā par gada cilvēku sabiedrības veselībā atzīts Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankēvičs, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Ārstu biedrībā.

Stankēvičam pasniegta balva šajā nominācijā, jo viņš savās uzrunās un sprediķos bieži akcentējis veselīga dzīvesveida nozīmi un atkarību postu, šo vēstījumu nesot ļoti plašās cilvēku masās, sacīja biedrības pārstāve Sendija Burka-Šaicanova.

Veselības gada balva tika piešķirta kopumā desmit nominācijās, lai godinātu mediķus, pašvaldības un likumdevējus, kā arī pārtikas ražotājus un sabiedriskās organizācijas, kas ar savu darbību veicina izpratni par sabiedrības veselību.

Par mūža ieguldījumu veselības veicināšanā apbalvota ārste Vaira Leimane, kura savu darba mūžu veltījusi tuberkulozes apkarošanai.

Savukārt par veselību stiprinošāko pašvaldību šogad atzīta Ventspils.

Tikmēr par nozīmīgu atbalstu pacientiem un profilakses darba veikšanu godināta onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks”, bet ielu kultūras un jauniešu kustība “Ghetto Games” saņēmusi balvu par tautas sporta organizēšanu.

Nominācijā “Veselīga uztura ražotājs” laurus plūkusi SIA “Very Berry”, kas Latvijā audzē dzērvenes, mellenes, avenes un zemenes, pircējiem tās piedāvājot svaigā veidā, kā arī pārstrādātās sulās, sīrupos un morsos.
Veselības gada balvu saņēma arī biedrība “Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padome” par bērnu sporta un veselīga brīvā laika organizēšanu, kā arī Gaujas Nacionālais parks par nozīmīgu projektu sabiedrības veselībā īstenošanu.

Savukārt balva par sasniegumiem Latvijas vides veselības uzlabošanā piešķirta uzņēmuma “Bioefekts” dibinātājai un vadītājai Anitai Lielpēterei. Uzņēmums kopš 1993.gada izstrādā un ražo bioloģiskos augu aizsardzības līdzekļus un citus mikrobioloģiskos preparātus dārzkopības un lauksaimniecības vajadzībām.

Godināta arī SIA “Rīgas ūdens” Bioloģiskās attīrīšanas stacijas “Daugavgrīva” vadība par risinājumiem Baltijas jūras, upju un ezeru ekoloģiskā stāvokļa uzlabošanai.

Savukārt veicināšanas balvas saņēma Latvijas Florbola savienība par bērnu sporta un veselīga brīvā laika organizēšanu, kā arī vides aizsardzības domubiedru grupai par gada balvu “Zirgābols”.

Kā ziņots, Veselības gada balva šogad tika pasniegta otro reizi. Tā ir jauna Latvijas Ārstu biedrības iniciatīva, kuras mērķis ir novērtēt veselību plašākā mērogā, norāda biedrības pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+