Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
10. decembris, 2013
Drukāt

Par gada gleznu izvēlēta Rituma Ivanova “Rasmusa sapnis”

Foto - LetaFoto - Leta

Konkursa "Gada glezna" uzvarētāja Rituma Ivanova gleznu ''Rasmusa sapnis''.

Par konkursa “Gada glezna” 2013. gada laureātu un “Swedbank Private Banking” balvas ieguvēju kļuvis Ritums Ivanovs ar gleznu “Rasmusa sapnis”, aģentūru LETA informēja “Swedbank” preses sekretāre Kristīne Jakubovska.

“Rasmusa sapnis” ir mākslinieka dēla portreta tēlojums. Šogad konkursam pieteiktos darbus vērtēja un uzvarētāju noteica māksliniece Vija Zariņa.

Savukārt skatītāji savu vērtējumu par šogad balvai iesniegtajiem darbiem var sniegt līdz 2014. gada 10. janvārim, balsojot Agijas Sūnas galerijā un nosakot Skatītāju simpātijas ieguvēju.

Šogad ilggadējais konkurss “Gada glezna”, ko organizē “Swedbank Private Banking” un Agijas Sūnas galerija, atzīmē savu divdesmito gadadienu, un jubilejas gadā konkursam savus darbus bija iesnieguši 89 mākslinieki.

“Gada glezna” ir unikāla iniciatīva un viens no senākajiem kultūras atbalsta projektiem pēc 1990.

gada. Iesniedzamajiem darbiem ir divi nosacījumi: autoriem jābūt profesionāliem māksliniekiem, un gleznām jābūt radītām konkursa norises gadā. Konkursa vērtēšanas sistēma aizgūta no Japānas – iesniegtos darbus vērtē viens eksperts – Latvijas mākslinieku vidū un sabiedrībā atzīts gleznotājs, turklāt katru gadu tas ir cits eksperts.

Iepriekšējos “Gada gleznas” pastāvēšanas gados par tās laureātiem ir kļuvuši: Vija Maldupe, Vilis Vizulis, Barbara Muižniece (tagad Gaile), Jāzeps Pīgoznis, Ilze Avotiņa, Edgars Valdmanis, Ģirts Muižnieks, Daina Stabulniece, Ilze Neilande, Tatjana Krivenkova, Aija Jurjāne, Gunta Liepiņa, Edvards Grūbe, Inta Celmiņa, Ieva Maurīte, Sigita Daugule, Anna Baklāne, Ieva Kalēja, Kristīne Keire.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+