×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Par gada labākajiem kooperatīviem atzīti “Viļāni”, “ABC projekts” un “Bites”

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Par pagājušā gada labākajiem kooperatīviem atzīti piensaimniecības kooperatīvs “Viļāni”, liellopu gaļas audzētāji “ABC projekts”, kā arī piensaimnieki “Bites”, aģentūru LETA informēja Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) pārstāve Sabīne Puķe.

Nominācijā “Gada kooperatīvs izaugsmē” balva piešķirta graudkopības kooperatīvam “VAKS”.

Savukārt īpašā LLKA balva piešķirta graudkopības kooperatīviem “Latraps” un “VAKS” par pērn veiktajām investīcijām zemniekiem piederošajā Jelgavas rūpnīcā “Latvijas piens”.

Tāpat konkursa žūrija “Viļāniem” piešķīra īpašo balvu par straujāk augošo biedru skaitu.
Kooperatīvu apbalvošanas pasākums notiek šovakar Bīriņos un tajā piedalās visu konkursam nominēto lauksaimniecības kooperatīvu pārstāvji.

Kā ziņots, balsošana par labākajiem kooperatīviem notika elektroniski kopš decembra līdz pat 25.janvārim. Labākie lauksaimniecības kooperatīvi tika noteikti trīs grupās: lielo kooperatīvu grupa ar apgrozījumu no 1,5 miljoniem eiro un vairāk, vidēji lielo kooperatīvu grupa – no 300 000 eiro līdz 1,5 miljoniem eiro, mazo kooperatīvu grupa – ar apgrozījumu līdz 300 000 eiro.

Konkurss tiek rīkots piekto reizi. Konkursa mērķis ir noteikt labāko Latvijas kooperatīvu, kurš, realizējot kooperācijas ideju, ieguvis lauksaimnieku atzinību un uzticību.

Šo gadu laikā konkursā godināti tādi kooperatīvi kā “VAKS”, “Piena ceļš”, “Latraps”, “Straupe”, “Durbes grauds”, “Viļāni”, “Zaļais grozs”, “Mūsmāju dārzeņi” u.c.

LLKA dibināta 2002.gada 12.aprīlī. Tajā apvienojušies vairāk nekā 50 dažādu nozaru lauksaimniecības kooperatīvi, tostarp “Latraps”, “Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība”, “Piena ceļš” un “Trikāta KS”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+