×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. decembris, 2013
Drukāt

Par gada labākajiem Valmieras teātra aktieriem atzīti Vāne, Siliņa, Meiers un Strads

Elīna Vāne, Foto - LETAElīna Vāne, Foto - LETA

Pērn 2012./2013. sezonas skatītāju balvas ieguva Elīna Vāne par titullomu izrādē "Raudupiete".

Valmieras drāmas teātrī (VDT) kā labākās šīs sezonas aktrises apbalvotas Elīna Vāne un Inga Siliņa, savukārt labākā aktiera balvu saņēmis Mārtiņš Meiers un Imants Strads, aģentūru LETA informēja VDT sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ceriņa.

Viņa norādīja, ka šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, tika pasniegtas divas balvas katrā nominācijā “Gada aktrise” un “Gada aktieris”.

Režisoru balva par atdevību un uzticību nonāca kostīmu mākslinieces Annas Heinrihsones rokās, bet balvu par mūža ieguldījumu saņēma aktieris Jānis Tomsons. Par aizvadītās sezonas labāko tehnisko darbinieku tika atzīta kostīmu modelētāja Tatjana Smirnova.

Katrā no nominācijām apbalvotos māksliniekus noskaidroja VDT un Valmieras pašvaldības iekšējā balsojumā.

VDT skatītāju balsojumā “Skatītāju balss” balvu – speciāli notikumam veidotu apzeltītu porcelāna piena kanniņu no uzņēmuma “Food Uninon” – nominācijā “Gada aktrise” saņēma Vāne par titullomu izrādē “Raudupiete”, bet kā “Gada aktieri” skatītāju vērtējumā sumināja Meieru par Artura Skujas lomu izrādē “Klaidoņa lūgšana” un Ričarda lomu izrādē “Virve”. Par pagājušās sezonas “Gada izrādi” skatītāji atzina “Zojkina kvartira”, ko iestudējusi režisore Indra Roga.

Jau ziņots, ka skatītāju balsojumā par Valmieras drāmas teātra Gada aktrisi, aktieri un izrādi no 28.oktobra līdz 15.decembrim nobalsoja 1746 iedzīvotāji.

Ikgadējā teātra balvu pasniegšanas ceremonija, kurā godināja 2012./2013.gada sezonas labākos māksliniekus notika 28.decembrī VDT Lielajā zālē pēc teātra 90 gadu jubilejai veltītā koncerta “Par saknēm, upēm un debesīm”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+