Latvijā
Vēsture

Par Gada vēsturnieku 2018 atzīts Uldis Neiburgs0

Foto: Valdis Semjonovs

Balvu “Gada vēsturnieks Latvijā 2018” ir ieguvis vēsturnieks Uldis Neiburgs, informē Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība. Balvas ieguvējs tika noskaidrots sabiedriskā aptaujā, kuru biedrība organizē jau astoto gadu.

Vairākums aptaujas dalībnieku ir novērtējuši vēsturnieka Ulda Neiburga devumu vairāku gadu garumā, strādājot pie līdz šim mazāk zināmu Otrā pasaules kara notikumu Latvijā pētniecības. Daudzi no šiem tematiem ir pretrunīgi, aktuāli un neērti vēl šodien.

Pētījumi rezultējušies vairākās sabiedrībā populārās grāmatās, piemēram, “Dievs, Tava zeme deg!: Latvijas Otrā pasaules kara stāsti” un tās turpinājumā “Grēka un ienaida liesmās! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti”, kas iznāca šī gada sākumā.

Pētnieka interešu lokā ir arīdzan mazāk zināmas, bet nepelnīti noklusētas tēmas – Latvijas pretošanās kustības darbība un Salaspils nometne. Atzinīgi vērtētas pētnieka atsaucība runāt par sabiedrībā neērtiem jautājumiem medijos, tai skaitā krievu medijos, tā veicinot diskusiju par padomju okupācijas gados radītiem stereotipiem plašākā auditorijā.

“Patīkami klausīties un lasīt intervijas ar Uldi Neiburgu. Lai runātu par jutīgajām Otrā pasaules kara tēmām ir nepieciešama drosme, skaidrs prāts un pacietība,” tā atzīst kāds no aptaujas dalībniekiem.

Saistītie raksti

Aptaujas un balvas “Gada vēsturnieks Latvijā” mērķis ir popularizēt vēsturi un pievērst sabiedrības uzmanību vēsturnieku devumam iepriekšējā gadā.

Sabiedriskās aptaujas dalībnieku vairākums par gada vēsturnieku 2017. gadā izvēlējās arheoloģi Elīnu Guščiku, 2016. gadā asociēto profesoru Jāni Taurēnu, 2015. gadā profesoru Hariju Tumanu, 2014. gadā Dr.hist. Gustavu Strengu, 2013. gadā profesoru Aivaru Strangu, 2012. gadā profesoru Ēriku Jēkabsonu. Par gada vēsturnieku Latvijā 2011. gadā kļuva Dr. hist. Kaspars Zellis.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Uzpirkts vai pilnīgs nejēga: uzņēmējs sašutis par plāniem Naukšēnus un Rūjienu pievienot Valkai
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cīņa par klientiem turpinās: lidosta “Rīga” ziņo policijai
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Kreituse: Tiem, kas paši aiziet no darba, pabalsts jāmaksā vienu mēnesi
34 minūtes
VK
Valdis Krastiņš
Latvijā
Valdis Krastiņš: Lielbritānijā dzīvojošie tautieši, brauciet mājās!
50 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
2 stundas