×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Par Gada vēsturnieku atzīts Harijs Tumans (3)

Harijs Tumans. Foto - LETAHarijs Tumans. Foto - LETA

Titulu “Gada vēsturnieks Latvijā 2015” ieguvis LU profesors Harijs Tumans, aģentūra BNS uzzināja balvas pasniegšanas pasākumā.

Tumans balvu saņēmis par pērn izdoto pētījumu “Varoņi un varonība senajā Grieķijā”.

Balvas ieguvējs tiek noskaidrots sabiedriskā aptaujā, kuru jau piekto gadu pēc rīko Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība. Aptaujas un balvas “Gada vēsturnieks Latvijā” mērķis ir popularizēt vēsturi un pievērst sabiedrības uzmanību vēsturnieku devumam iepriekšējā gadā.

Pērn par titula īpašnieku tika izvēlēts Gustavs Strenga, 2013.gadā Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes (LU VFF) profesors Aivars Stranga, 2012. gadā – LU VFF profesors Ēriks Jēkabsons. Par Gada vēsturnieku Latvijā 2011.gadā kļuva Kaspars Zellis.

Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība ir dibināta 2007.gada 8. martā. Biedrības mērķi ir: Dažādu vēstures virzienu izpēte; vēstures popularizēšana un intereses par vēsturi veicināšana sabiedrībā; biedrības biedru izglītības līmeņa celšanas atbalstīšana; veicināt un uzturēt kontaktus ar vēstures izpētes organizācijām Latvijā un ārzemēs. Biedrības biedru vidū ir Vēstures un Filozofijas fakultātes bijušie un esošie studenti, kas ieguvuši bakalaura, maģistra un doktora grādus vēsturē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vēsturnieku daudz, bet kurš tad sāks pētīt marksisma-ļeņinisma sistēmu un tās “varoņus” Latvijā? Laikam jau vēl ilgs laiks paies, kamēr tā drosme atgriezīsies pie vēsturniekiem.

  2. Es esmu dzirdējusi tikai radioraidījumus, tie bija ļoti aizraujoši. Dēls, kad studēja, arī teica, ka Tumans un Jākobsons ir visforšākie, tāpēc priecājos par nopelnīto atzinību.

  3. Pirmoreiz tādu dzirdu un man vienalga par varoņiem Grieķijā.Varbūt tomēr var nominēt tādus, kas pēta varoņus Latvijā

Draugiem Facebook Twitter Google+