Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Vitolds, Lolita, Letīcija
Otrdiena, 30. maijs, 2017
8. marts, 2015
Drukāt

Par Gada vēsturnieku kļuvis Gustavs Strenga (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Balvu “Gada vēsturnieks Latvijā 2014” ieguvis Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošais pētnieks Gustavs Strenga, aģentūra LETA uzzināja Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrībā.

Kā stāstīja biedrības pārstāvis Andis Tihomirovs, balvu Strenga saņēmis tieši par viņa rīkoto izstādi “1514. Grāmata. 2014”.

Jau ziņots, ka balvas ieguvējs noskaidrots sabiedriskā aptaujā, kuru biedrība organizē jau ceturto gadu pēc kārtas.

Aptaujas un “Gada vēsturnieka Latvijā” balvas mērķis ir popularizēt vēsturi un pievērst sabiedrības uzmanību vēsturnieku devumam iepriekšējā gadā, kā arī noskaidrot, kādi notikumi vai sasniegumi vēstures laukā aptaujas dalībniekiem šķituši nozīmīgākie.

Par godpilnā titula īpašnieku 2013. gadā tika izvēlēts Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes Latvijas un Austrumeiropas jauno un jaunāko laiku vēstures katedras vadītājs profesors Aivars Stranga, 2012. gadā – asociētais profesors Ēriks Jēkabsons. Par Gada vēsturnieku Latvijā 2011. gadā kļuva Kaspars Zellis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Filma ir izcils propagandas paraugs. Nodarboties ar apšaubāmu faktu interpretāciju, piemēram, parakstot attēlus, kuros redzamas nacistu zvērības, kā padomju armijas pastrādātas, ir vēsturnieka cienīgi? Kopš kura laika National Geographic vai Krievijas 1.kanāla līmeņa dokumentālās filmas mums ir jāapjūsmo?

  2. Kur gada vēsturnieks, pie mums vai Krievijā? Būtu jāņem vērā ne tikai viena izstāde, bet arī šī cilvēka padomiskā pieeja vēstures jautājumiem. ( Spilgi atmiņā G. Strengas diskusija TV ēterā ar “Padomju stāsta” autoru un režisoru E.Šnori. Strenga vēsturi redz Putina acīm.).

    • Jā, G. Strengas centienus nozākāt šo filmu aizmirst ir grūti. Bet varbūt zēns pamazām ir kaut ko sapratis, sevišķi pēc krievu iebrukuma Ukrainā?

Tradicionālajā Brīvdabas muzeja gadatirgū - arī simtgadniece Emīlija TrankaleBrīvdabas muzejs nedēļas nogalē – 3. jūnijā no plkst. 9 līdz 18 un 4. jūnijā no plkst. 9 līdz 17 aicina uz tradicionālo Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kurš risināsies jau 47. reizi un kurā piedalīsies unikāla meistare.
Draugiem Facebook Twitter Google+