×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Par gaismas signālu nelietošanu sodīti 1,6 tūkstoši vadītāju

vilciena_lukturis

Šā gada pirmajos sešos mēnešos par gaismas signālu nelietošanu ceļu policisti piemērojuši sodu 1659 transportlīdzekļu vadītājiem, aģentūra BNS uzzināja Valsts policijā.

Pērn tādā pašā laika posmā sods tika piemērots 692 transportlīdzekļu vadītājiem.

Policija skaidro, ka viens no priekšnoteikumiem drošai ceļu satiksmei ir savlaicīga izpratne par to, kādus manevrus katrs no satiksmes dalībniekiem veic vai gatavojas veikt.

Lai šo procesu atvieglotu un padarītu satiksmes dalībniekiem saprotamāku, Ceļu satiksmes noteikumos īpaši skaidrots, ka, pirms jebkura manevra veikšanas, transportlīdzekļa vadītājam jāpārliecinās par ceļu satiksmes drošību un par to, vai netiks traucēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, un laikus jādod brīdinājuma signāls ar gaismas virzienrādītājiem.

Ja gaismas virzienrādītāju nav vai tie nedarbojas, brīdinājuma signāls jādod ar roku atbilstoši manevram.

Daudzi šoferi šos drošības priekšnoteikumus neievēro, tādējādi maldinot citus šoferus un padarot satiksmi nervozāku. Par gaismas signālu lietošanas noteikumu pārkāpšanu kā sods var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods 15 eiro apmērā, kā arī piešķirts viens soda punkts. Šī pusgada laikā Valsts policijas darbinieki piemērojuši sodu teju 1700 šoferiem, norāda policija.

Valsts policija aicina autovadītājus būt apdomīgiem pie stūres un biežāk aizdomāties par to, vai veiktās darbības neapdraud ceļu satiksmes drošību, kā arī aicina transportlīdzekļu vadītājus brīdināt citus satiksmes dalībniekus par plānoto manevru pirms tā veikšanas, izmantojot brīdinājuma signālus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+