Kultūra
Kultūrpolitika

Par gandrīz 600 000 eiro atjaunos Rīgas Brāļu kapus un Lielos kapus0

Foto: LETA

Rīgas pieminekļu aģentūra lielāko finansējumu no šī gada budžeta tērēs Rīgas Brāļu kapu un Lielo kapu atjaunošanai un uzturēšanai, kopumā šim mērķim novirzot vairāk nekā 590 000 eiro, liecina aģentūras 2018.gada darba plāns.

Rīgas Brāļu kapu teritorijas labiekārtošanai kopumā tiks tērēti vairāk nekā 385 000 eiro. Teritorijas elektroapgādei un apgaismojuma izbūvei aģentūra tērēs 178 194 eiro. No šīs summas 100 000 eiro ir “Latvenergo” ziedojums, bet atlikusī daļa – Kultūras ministrijas finansējums.

Vēl 150 000 eiro tiks atvēlēti centrālo vārtu vēsturiskā zvana kopijas izgatavošanai un uzstādīšanai, kam līdzekļi iegūti pateicoties Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda ziedojumiem. 36 000 eiro tiks novirzīti centrālā kapu lauka noslēdzošās sienas heraldisko tēlu, bareljefu, ģerboņu galerijas, skulptūru grupas “Māte Latvija ar kritušajiem dēliem”, altāra atbalsta sienas un kapu lauka skulptūru grupu virsmas attīrīšanai, pielabošanai un aizsargpārklājuma uzklāšanai.

Par 1500 eiro aģentūra šogad plāno nodrošināt arī veco strēlnieku, Brīvības cīnītāju, Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru un citu personu pārapbedīšanas procedūras.

Savukārt Lielo kapu būvju un pieminekļu glābšanai, konservācijai un restaurācijas darbiem aģentūra plāno tērēt 179 347 eiro. No šīs summas VKPAI finansējums ir 149 347 eiro. Vēl 11 000 eiro tiks tērēti Lielo kapu divu kapliču restaurācijas programmas izstrādei, bet vairāk nekā 9000 Lielo kapu tālākas izmantošanas un attīstības koncepcijas 1.etapa izstrādei. Kopumā šo un citu darbu izpildei Lielo kapu memoriālā tiks tērēti vairāk nekā 200 000 eiro.

Saistītie raksti

Lai veiktu Aleksandra Triumfa arkas aprūpi un restaurāciju aģentūra šogad tērēs 94 261 eiro, vēl 12 000 eiro tiks atvēlēti Vispārējo latviešu Dziesmu svētku simtgades pieminekļa aprūpei un restaurācijai, 15 000 eiro 1991.gada Barikāžu piemiņas zīmes restaurācijai, paralēli īstenojot vēl daudzus citus projektus.

Aģentūras darba plānu apstiprinājusi Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja, bet to vēl vērtēs Rīgas dome.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
“Atklāšanas fanfaras”: koncertzāles “Latvija” atklāšanas koncertus translēs LTV
4 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Baltu rotas” svinēs jubileju ar “Latvian Voices” koncertu un zobencīņu paraugdemonstrējumiem
5 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Festivālu “Summertime – aicina Inese Galante” atklās franču džeza karaliene Mina Agosi
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
31 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā”
15 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
VIDEO. Ugunsgrēkā vasaras nometnē Krievijā gājuši bojā 4 bērni
2 stundas