Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
19. jūlijs, 2015
Drukāt

Par garšīgāko medu atzīst meža ziedu medu no Mālpils novada (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Par garšīgāko 2015.gada medu atzīts biškopes Ingunas Čaunas meža ziedu medus, aģentūru LETA informēja Latvijas Biškopības biedrības izpilddirektore Rita Bartuševica.

Otra garšīgākā medus tituls ticis liepziedu medum no Daugavas lokiem, kuru ieguva biškopis Uģis Mālnieks, savukārt trešā vieta piešķirta dažādu ziedu medum no Ventspils novada, kuru ieguva Alita Grubule.

Kopumā vērtēšanai tika pieteikti 54 medus paraugi, norādīja Bartuševica.

Savukārt kategorijā “Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2015” par labāko tika atzīta Limbažu novada biškopes Ivetas Brices izmantotā etiķete. Otro vietu dalīja zemnieku saimniecības “Medņi” un individuālā komersanta “Pangas” etiķete. Trešo vietu ieguva Daces Nebēdnieces “Dravas” no Kokneses novada.

Šajā kategorijā tika pieteiktas 26 etiķetes.

Šajā nedēļas nogalē Valdemārpilī notika “Biškopju vasaras saiets 2015”. 18.jūlijā tika vērtēts medus un apspriestas nozares aktualitātes, bet šodien notiek pieredzes brauciens uz biškopja Māra Krišmaņa saimniecību Talsu novada Ārlavas pagastā, kur tiek apsaimniekotas ap 300 bišu saimju.

Latvijas Biškopības biedrība apvieno vairāk nekā 3283 biedrus, kuri nodarbojas ar biškopības produkcijas ražošanu, kā arī pārstāv citas lauksaimniecības nozares. Atkarībā no laikapstākļiem gadā Latvijā tiek ievākts 700 līdz 2000 tonnu medus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā,kā vērtējums bija anonīms, būtu vēlams publicēt zem kura parauga nr. konkursa uzvarētāji startēja.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+