×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. maijs, 2014
Drukāt

Par ģimenei draudzīgāko vietu atzīst Tērvetes dabas parku

Foto: Aija VolkaFoto: Aija Volka

Par ģimenei draudzīgāko vietu arī šogad iedzīvotāji atzinuši Tērvetes dabas parku, tam seko Rīgas Zoodārzs un Ventspils bērnu pilsētiņa, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotie dati.

Ministrijas pārstāve Viktorija Buraka stāsta, ka aptauja dati parāda – par ģimenēm ar bērniem draudzīgām vietām balsotāji lielākoties uzskata tās vietas, kur laiku var pavadīt brīvā dabā. Lielākā balsotāju daļa norādījuši konkrētas vietas, bet daudzi par ģimenēm draudzīgām vietām aptaujā nosauca viesu mājas, atpūtas kompleksus, tirdzniecības centrus, kā arī dažādas ēdināšanas vietas, kurās ir rotaļu laukumi vai rotaļu istabas.

Šogad atzinīgi vērtētas arī citas atpūtas vietas – Mežmalas Vikings Pļaviņu novadā, Pasaku taka Alūksnes novadā, Vika Pasaku parks Kocēnu novadā, Gaujas Stāvo krastu sajūtu parks Valmierā, kā arī meža apmācības centrs Pakalnieši Madonas novadā.

Par ģimenēm ar bērniem draudzīgām vietām cilvēki uzskata arī vairākas Latvijas pilsētas. Visbiežāk respondenti norādījuši, ka savu brīvo laiku labprāt pavada Siguldas pilsētā. Tāpat kā iepriekšējus gadus, arī šogad iedzīvotāji dod priekšroku atpūtai Rīgā, Salaspilī, Ventspilī, Kuldīgā un Jūrmalā. Turpretī pirmo reizi kā ģimenei draudzīgas pilsētas atzina Jelgavu, Talsus, Mērsragu un Kandavu.

LM uzskata, ka uz draudzīgumu ģimenēm norāda bērniem piemērota vide, proti, bērnu rotaļu vietas un tās ierīču drošība, gaiss bez tabakas dūmiem, aprīkojuma nodrošinājums maziem bērniem. Būtisks nosacījums ir pieejamība iespējami plašam apmeklētāju lokam, ko iespējams panākt ar saprātīgu cenu politiku, laipnu un bērniem draudzīgu apkalpošanu, īpaši bērniem un ģimenei paredzētiem pakalpojumiem.

LM konkursu no 16. aprīļa līdz 19. maijam rīkoja, lai pirms vasaras sezonas izzinātu sabiedrības viedokli par labākajiem atpūtas piedāvājumiem un ļautu ģimenēm ar bērniem dalīties pieredzē par atpūtas vietām, kurās, atpūšoties ar ģimeni un bērniem, ir jutušies patiesi labi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+