Mobilā versija
+3.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
19. septembris, 2016
Drukāt

Par godu Andrejam Pumpuram un “Lāčplēsim” izdod jaunu pastmarku

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

“Latvijas Pasts” izdod jaunu pastmarku un aploksni, godinot vienu no izcilākajiem latviešu 19. gadsimta dzejniekiem Andreju Pumpuru viņa 175. jubilejā, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Pastmarkas un aploksnes dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere, pastmarkā atspoguļojot 19.gadsimta valdošā mākslas un literatūras virziena – romantisma atmosfēru. Uz pastmarkas attēlots A.Pumpura portrets, Brīvības pieminekļa fragments – tautas varonis Lāčplēsis – un Kokneses pilsdrupas, kuru apkaimē dzejnieks dzīvojis, kad tapa viņa populārākais darbs – eposs “Lāčplēsis”.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota tieši dzejnieka dzimšanas dienā, 2016. gada 22. septembrī, Misiņa bibliotēkā, Rūpniecības ielā 10, Rīgā, no plkst. 8.30 līdz 18. Savukārt plkst.11 bibliotēkā paredzēta pastmarkas prezentācija ar Latvijas Pasta un Misiņa bibliotēkas pārstāvju piedalīšanos.

Jaunā pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 1,41 eiro, kas atbilst ierakstītas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā.

A. Pumpurs ir viena no spilgtākajām personībām latviešu kultūras vēsturē, ievērojams 19. gadsimta dzejnieks un izteikts tautiskā romantisma pārstāvis. A. Pumpura slavenākais darbs ir eposs “Lāčplēsis”, kura pamatā ir latviešu tautasdziesmas, teikas un pasakas.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+