×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. oktobris, 2016
Drukāt

Par godu Čakam Amatas novadā veidos enerģētikas parku (1)

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Šodien no plkst.15 par godu Amatas novada Spāres muižas Rakstnieku parka iniciatora Aleksandra Čaka 115. dzimšanas dienai notiks “Rakstnieku pēcpusdiena”, aģentūru LETA informēja Amatas novada pašvaldības tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Paseka.

Sadarbībā ar Čaka muzeju, biedrību SIA “ZAAO” un Spāres internātpamatskolu Amatas novada pašvaldība turpinās dzejnieka aizsākto parka ideju. Šoreiz pēc literāta Valda Atāla ierosinājuma tiks veidots enerģētikas parks – koki tiks stādīti atbilstoši stādītāja horoskopa zīmēm. Pasākumā dalību jau apstiprinājuši dzejnieki un rakstnieki Edvīns Raups, Valdis Rūmnieks, Jānis Rokpelnis, Nora Ikstena, Inga Ābele, Valdis Atāls.

Literāti stādīs kokus kopā ar speciālās Spāres internātpamatskolas bērniem. Koku stādīšanai sekos dzejas un prozas lasījumi, sarunas pie siltas tējas un ugunskura zupas. Kokus dāvina atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO”.

Pasākums ir pieteikts arī kā Amatas novada pašvaldības ieguldījums vides iniciatīvā “100 darbi Latvijai”, kas aicina ikvienu ceļā uz Latvijas simtgadi paveikt kādu vērtīgu vides labiekārtošanas, izdaiļošanas vai izglītības darbu. Par citiem labajiem vides darbiem uzzināt, kā arī savu darbu pieteikt iespējams mājaslapā “www.100darbilatvijai.lv”.

Amatas novada Spāres muižas Rakstnieku parka ideja radās 1930.gada 4.maijā, kad toreizējo Spāres Valsts sešklasīgo skolu un patversmi pēc Kārļa un Alvīnes Skalbergu aicinājuma Čaka vadībā apmeklēja ”Trauksminieku grupas” literāti – Arvīds Borincs, Arvīds Grigulis, Jānis Grots, Valdis Lukss, Jānis Plaudis, Emīls Skujenieks, Austra Skujiņa, Ādolfs Talcis, Jānis Trimda, Pāvils Vīlips un aktrise Elvīra Bramberga. Tika radīta arī himna un stādīto koku plāns, kas saglabājies vēl šodien.

Pēc 30 gadiem tradīciju turpināja Arvīds Grigulis, iestādot vēl vienu kociņu, viņa piemēram sekoja Valdis Lukss, Laimonis Vāczemnieks un Jānis Plotnieks.

2014.gada 1.septembrī šo tradīciju atjaunoja Spāres internātpamatskolas bērni, atjaunojot liepu aleju, kas ved uz parku, uzstādot planšeti, kur attēlots “Trauksminieku grupas” zīmētais parka koku vēsturiskais plāns un sacerētā himna, kas radās līdz ar parku. Toreizējo Spāres skolas vadītāju Alvīnes un Kārļa Skalbergu meita Ieva Skalberga, kura parka tapšanas laikā bijusi tikai gadu veca, ierisināja Rakstnieku parku papildināt ar vēl vienu koku, kas stādīts par godu Amatas novada rakstniecei un novadpētniecei Melānijai Vanagai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es jau domāju – Norisam..

Draugiem Facebook Twitter Google+