×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Par godu Cimzem Valkā rīkos Rudens lasījumus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamajā nedēļā, 26. augustā, Valkas pilsētas kultūras namā notiks komponista un pedagoga Jāņa Cimzes 200. jubilejas gadam veltīta konference “Skolotāju skolotāja Jāņa Cimzes Valkas rudens lasījumi”, portālam LA.lv pastāstīja Valkas novadā.

Viens no konferences rīkotājiem, Valkas pilsētas teātra režisors Aivars Ikšelis stāsta, ka Valkas rudens lasījumi iedibināti, apzinoties – garīgums jārada un jākopj pašiem. “To mērķis – pulcēt mūsu izcilākos domātājus un darītājus, zinību dēstītājus un pētniekus ar apzināto sakņu spēku pagātnē un vīzijām nākotnē. Šai lasījumu jauntradīcijai būtu jādod iespēja ikvienam palūkoties uz pasaules domas ideju pārpilnību no neierastākiem skatupunktiem,” komentē Ikšelis.

Konferences diena sāksies ar Piemiņas brīdi pie Cimzes atdusas vietas, kur vārdus teiks Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas nodaļas profesore, vadošā pētniece Aīda Krūze un Valkas novada IKSJ nodaļas Izglītības kultūras daļas vadītājs Dr.oec Aivars Ikšelis.

Valkas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere stāsta, ka konferences lasījumu pirmajā daļā uzstāsies gleznotāja, grāmatu ilustrētāja un Latvijas Mākslinieku savienības valdes locekle Lilija Dinere, kura stāstīs par Cimzes 200. jubilejas gadam veltītās pastmarkas tapšanu. Turpinājumā ar koncertlekciju “Ko neatradīsim Cimzes mantojumā? Mūzikas instrumenti tautas tradīciju un kristietības mijiedarbības kontekstā” klātesošos pagodinās Latvijas Universitātes profesors Valdis Muktupāvels. Ar dzejas mirkļiem lasījumus papildinās Valkas novada literārās apvienības biedre Zane Brūvere.

Konferences otrajā daļā profesore Aīda Krūze iepazīstinās ar LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesores Ivetas Ķesteres pētījumu “Jānis Cimze Eiropas pedagoģijas kontekstā”. J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Mūzikas skolotāju katedras asociētā profesore Dace Medne stāstīs par Jāņa Cimzes ideju laikmetīgumu, savukārt LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas nodaļas docente Ligita Stramkale iepazīstinās ar Cimzes devumu mūzikas pedagoģijas attīstībā.

Turpinājumā Rīgas Tehniskās universitātes Humanitārā institūta vadošā pētniece Alīda Zigmunde referēs par jaunatradumiem par Cimzes dzimtu. Lasījumus noslēgs pētījums “Jāņa Cimzes skolotāju semināra nozīme igauņu nacionālajā kustībā. Biogrāfiska pieeja”, ar kuru uzstāsies Tallinas Universitātes Igaunijas pedagoģijas arhīvs un muzejs, doktorants, arhivārs un fondu glabātājs Vadims Rouks un Tallinas Universitātes Izglītības zinātņu institūta docente Marija Tilka.

Lasījumus organizē Valkas novada dome sadarbībā ar Baltijas Pedagoģijas vēsturnieku asociāciju un Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+