×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Par godu Jānim Streičam rīko konferenci

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas Kino muzejs, Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centrs, Starptautiskās kinokritiķu asociācijas (FIPRESCI) Latvijas nodaļa un biedrība “Ekrāns” 20. oktobrī rīko starptautisku zinātnisku konferenci “Jānis Streičs un laikmetu zīmes”, kas veltīta režisora 80 gadu jubilejai, LA.lv uzzināja muzejā.

Konferences mērķis ir latviešu kinorežisora un scenārista Jāņa Streiča (1936) daiļrades pētniecība, analizējot viņa uzņemtās filmas, to uztveri sabiedrībā un kontekstu.

Režisors Jānis Streičs veidojis 22 pilnmetrāžas spēlfilmas, bijis arī scenārija autors gan savu, gan citu režisoru darbiem, kā arī bijis aktieris vai epizodisku lomu tēlotājs vairākās filmās. Režisoram piemīt spilgts autorstils, kam raksturīga ironija, sadzīves elementu hiperbolizācija, filozofiskas interpretācijas, atsauces uz pasaules kultūras mantojumu un vizuāla teatralitāte.

Streiča filmas aptver plašu tematisko un žanrisko loku – tie ir vēsturiski un mūsdienīgi stāsti, komēdijas, drāmas, to vidū viena no populārākajām latviešu filmām “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” (1981), “Mans draugs – nenopietns cilvēks” (1975), “Svešās kaislības” (1983), “Rūdolfa mantojums” (2010) un citas.

Neraugoties uz Jāņa Streiča filmu popularitāti, režisora radošā personība un kino valoda maz pētīta starptautiskā kontekstā, tāpēc konferences rīkotāji lūdz pieteikt referātus par Jāņa Streiča filmu estētisko vai tematisko analīzi, filmu žanru traktējumu, filmu recepciju, laikmeta atspoguļojumu filmās, nacionālo un starptautisko kontekstu, Jāni Streiču kā aktieri un citām tēmām.

Referātus jāpiesaka līdz 1. augustam, pieteikumus izskatīs līdz 15. augustam un dalībniekus reģistrēs līdz 29. augustam. Konferences programmas publiskošana gaidāma 26. septembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+