Monēta Mārtiņa Lutera dzimšanas 400 gadu atcerei 1883. gadā  kalta Rīgā.
Monēta Mārtiņa Lutera dzimšanas 400 gadu atcerei 1883. gadā kalta Rīgā.
Publicitātes foto

Par godu reformācijas 500 gadiem eksponēs unikālu medaļu 0

Ceturtdien, 2. martā plkst. 15, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz īpašu pasākumu “Reformācijas mūžīgā klātesamība”, tematiski veltītu muzeja 244. gadskārtai un Reformācijas piecsimtgadei, informē muzejs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

“Sarīkojumā notiks Reformācijai veltītas izstādes atklāšana, divu izcilu personību – LU teoloģijas fakultātes baznīcas un reliģiju vēstures docenta, katoļu priestera Andra Priedes un luterāņu bīskapes emeritas Jānas Jērumas-Grīnbergas mūsdienīgi vēsturisks dialogs par Reformāciju un tās lomu Eiropas sabiedrībā, kā arī solistes Evijas Martinsones un koncertmeistares Lailas Holbergas koncerts,” stāsta muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Lukašēviča.

Pasākuma sākumā tiks atklāta izstāde “Reformācijai 500: Piemiņas medaļas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kolekcijā. 16.-19.gs.”, kurā eksponētās medaļas ļaus iepazīties ar tematiskiem sižetiem, saistītiem ar Reformāciju un Mārtiņa Lutera dzīves jubilejām. Eksponētajās medaļās risināti arī citi reliģiskās dzīves notikumi, piemēram, teoloģiskie strīdi, Vestfāles miera līguma parakstīšana Minsterē 1648. gadā, Nantes edikta atcelšana 1685. gadā, Zalcburgas protestantu došanās emigrācijā uz Prūsiju 1732. gadā un citi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izstādē būs apskatāmi unikāli, līdz šim plašam skatītāju lokam neiepazīti medaļu mākslas darinājumi, īpaši izceļot medaļu, veltītu Mārtiņa Lutera dzimšanas 400 gadu atcerei 1883. gadā, kura kolekcijā ir vienīgā Rīgā kaltā. Arī unikālo Rīgas 18. gadsimta dabaszinātnieka Fišera sastādīto sarakstu ar attēliem “Reformācijas vēsture monētās” un vienu no Fišera rokrakstā iekļautajiem priekšmetiem – Upsalas koncila simtgadei veltīto medaļu (1693.g.), kā arī citas nozīmīgas vēstures liecības, varēs aplūkot izstādē.

Ieejas maksa muzeja 244. gadskārtai un Reformācijas piecsimtgadei veltītajā pasākumā: 2,85 eiro.