×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. novembris, 2016
Drukāt

Par godu Valsts svētkiem tapis unikāls Laimas Jansones un Raimonda Tigula kopdarbs (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Par godu Latvijas Valsts 98. dzimšanas dienai talantīgākie mūsdienu tautas mūzikas meistari, koklētāja Laima Jansone un komponists Raimonds Tiguls, kopā ar radošajiem māksliniekiem un Swedbank radījuši pacilājošu audiovizuālu sveicienu. Tā pamatā ir Tigula skaņdarbs “Dod, Dieviņi”, kura ekranizējums sveicienā muzikāli un vizuāli simbolizē seno paražu dziedāt kalna galā, lai balss un sveiciens tālu skan.

Video filmēts ar skatu uz gleznainu ainavu – vecpilsētas jumtiem un torņiem. Mūzika izvēlēta un aranžēta no skaņdarba “Dod, Dieviņi!”, kas spēcīgi izskanējis komponista Raimonda Tigula vadībā pēdējos Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos. Pats muzikālās kompozīcijas stūrakmens, aranžētājs un komponists Raimonds Tiguls skaņdarba “Dod, Dieviņi!” esencē jūt latvisko spēku, tādēļ tieši šis darbs izvēlēts kā pamats muzikālajam pavadījumam sveicienam Latvijai tik zīmīgā dienā. “Skaņdarba “Dod, Dieviņi” instrumentācija, harmoniskā valoda un melodisms ir tas, kā es muzikāli saprotu, kas man ir Latvija. Daudz laimes!” Latvijai vēl Raimonds Tiguls.

“Latvija esam mēs paši. Ir vērts uzkāpt visaugstākajās virsotnēs pat lielā aukstumā, un saredzēt Latviju stipru un augošu,” ikvienam Valsts svētkos vēl koklētāja Laima Jansone. “Filmēšana notika novembra visaukstākajā naktī, taču radošā komanda un kopdarba spēks strāvoja ļoti silti – daudz stirpāk par siltām tējām un segām. Turklāt pats skats no Swedbank ēkas jumta ir neaizmirstams,” par video filmēšanas pieredzi stāsta Laima Jansone.

Audiovizuālā sveiciena radošā komanda: komponists Raimonds Tiguls, māksliniece Laima Jansone, radošā aģentūra VUCA, režisors Uģis Olte, operators Jānis Šēnbergs, drona pilots Gvido Puķe, gaismotājs Andris Gilučs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Swedbank reklāma?

  2. Traucē swedbank uzraksts.

  3. Viss, ko paši piesaka kā unikālu, izraisa vieglu smaidu par pārspīlēto ego un iedomību 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+